fbpx
Tammiste Personalibüroo - värbamine, koolitus

Blogi

Tammiste Personalibüroo blogis jagame personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Praktilisi nõuandeid jagavad nii meie värbamispartnerid kui ka -spetsialistid. Loe meie blogi postitusi!

- Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Tervisekriisist motivatsioonikriisi

Meie elus on nii palju muutusi, uuega kohanemist ja teistmoodi tegemist. See väsitab ja kurnab. Pead kohanema tööle naasmisega. Kuidas hakkama saada? Ja kuidas siis hakkama saad, kui polegi enam tööd, kuhu tagasi minna? Ees on ootamas motivatsioonikriis. Ma pean, ma pean, ma pean… Kui alustaks sellest, et püüad mõelda: ma tahan, ma tahan, ma tahan…  

Loe edasi »
1000x1000 keerulise aja - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Keerulise aja positiivne mõju ja kavatsus

Meie rahulolu sõltub vaatenurgast. Ja sellest, kuidas me antud olukorda enda jaoks mõtestame. Ühel sõnal võib olla suur kaal, et kogu mõte muutuks. Vaid 38% vajab uusi töötajaid … kuulge, see on ikka väga palju! Miks vaid?! Kas e-suhtlus on ikka kõikvõimas ja päriselt meile sobiv? Kahtlen sügavalt. Inimestena vajame teise energiat, inimlikku kontakti ja teineteise tunnetust. Et üksteist mõista ja jõustada.

Loe edasi »
kas on oige aeg tootajaid varvata 14aprill 2020 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kas praegu on õige aeg uusi töötajaid värvata?

Ettevõtete jaoks on õhus küsimus – kas praegu on uue inimese värbamiseks õige aeg? Siin ei olegi ühest õiget või valet vastust. See kindlasti sõltub otsitavast positsioonist, selle olulisusest ettevõttes ning valdkonnast. Kui see positsioon on ettevõttes olulisel kohal – siis julgustame alustama värbamist just praegu.

Loe edasi »
Kuidas oma eesmargid tegelikult ellu viia scaled 1 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kuidas oma eesmärgid tegelikult ellu viia?

Aasta algul mõtlevad paljud – mida tahan saavutada, kuhu jõuda? Leia alanud aastasse kasvõi üks oluline uus/parem asi, mis muudab sinu elu rõõmsamaks ja õnnelikumaks, mis suurendab sinu rahulolu iseendaga. Kui aastaga selle oma ellu lubad, saad aasta lõpul rahulolevalt nentida – oli hea aasta …

Loe edasi »
Kuidas oma karjaari edule poorata - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kuidas oma karjäär edule pöörata?

Olen üle 20 aasta omanud privileegi kohtuda inimestega, kes on oma karjääris muudatust planeerimas. Mõnedel õnnestuvad töökoha vahetused lihtsalt, teised aga ei leia kuidagi uut ja sobivat tööd. Mida on tööintervjuud mulle õpetanud?

Loe edasi »
Kuulujutt - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kuulujutust töökiusuni

Kuulujutt on suust suhu liikuv jutt, mis ei pruugi tõele vastata. Me kõik tajume inimesi ja olukordi erinevalt, kuid usume siiralt – meie teame tõde! Siiski on nii, et lisame jutule oma emotsiooni ja tõlgenduse, ja see hakkab elama hoopis uut elu.

Loe edasi »
Sailenotkus pilt - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Säilenõtkus – teeme testi

Kirjutasin varasemalt kuuest emotsionaalsest stiilist, millest esimene oli säilenõtkus. Oma raamatus „Aju emotsionaalne elu“ pakub autor Richard J. Davidson lühikest testi, et end hinnata. Oluliseks küsimuseks selle hindamisel on – kui seisad silmitsi mõne emotsionaalselt keerulise olukorraga, kas leiad endas vastupidavust ja sihikindlust edasi liikuda või pigem tunned abitust ja annad alla?

Loe edasi »
Pilt. Koondamistega silmitsi seistes - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Koondamistega silmitsi seistes

Sel ajal kui riigi eelarvesse kasvutrendi planeeritakse, on paljud eraettevõtted silmitsi olukorraga, kus töötajaid tuleb koondada. See on raske aeg kõikide jaoks. Vähim, mida otsene juht saab teha, on pakkuda toetust ja inimlikult olemas olla. Toon artiklis välja mõned põhimõtted, mida võimalusel koondamiste läbiviimisel järgida.  

Loe edasi »
Emotsionaalne stiil kui elu mojutaja AUG 2019 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Emotsionaalne stiil kui elu mõjutaja

Richard J. Davidsoni on pühendanud aastaid aju uuringutele ning kirjutab oma raamatus „Aju emotsionaalne elu“ kuidas aju ainulaadne toimimine mõjutab inimese mõtteid, tundeid ja elu. Hea on ka teada – mitte ainult meie mõtted ei määra meie käitumist. Käitumist muutes muudame ka oma mõtteid.

Loe edasi »
ESTU roos tume - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Eduka suhtlemise avavõti – kontakti loomine

Iga suhtlemine algab kontakti loomisest. Paljudel toimub see loomupäraselt ja justkui märkamatult. Kuid enamus peab suhtluspartneriga kontakti loomist õppima. Mida olulisem on jutuajamine, seda tähtsam on saavutada omavaheline usalduslik õhkkond, kus on mugav olulistel, teinekord tundlikel või keerulistel teemadel rääkida.

Loe edasi »
Juhtimine kui teekond mai2019 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
juhtimine

Juhtimine kui teekond

Kui juht võtab ettevõtte juhtimist kui projekti, mis erinevates etappides käest kätte antakse, jääb puudu pikast vaatest ja läbimõeldult strateegia elluviimisest. Sellise juhi meeskond laguneb kergesti. Juht loob mõtteviisi. Kui tema on “projektipõhine“, on seda ka tema töötajad.

Loe edasi »
Arenguvestlused pilt blogisse - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
juhtimine

Arenguvestluste sisu ja võimalused

Arenguvestlus on juhi kohtumine oma töötajatega, et avatult ja tulevikku vaatavalt rääkida omavahelisest koostööst. Inimestes on nii palju ideid ja mõtteid, ole ainult hea, leia aeg ja kuula! Nii julgustan ma kõiki juhte – võta neid kohtumisi kui erilist võimalust kohtuda oma inimestega, et ühiselt tulevikku vaadata.

Loe edasi »
Palgaartikkel pilt blogisse - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kas ma pean palka tõstma?

Palga teema on alati väga tundlik nii juhi, kui töötajate jaoks. Palgasüsteem peab olema terviklik ja õiglane. Samas ainult palgale tähelepanu pöörates pikas perspektiivis edu ei saavutata. Ikka on oluline, kuidas töötajad nd tunnevad ja kuidas neid inimestena väärtustatakse.

Loe edasi »
vaatad sa suurt pilti veebr 2019 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Vaatad sa suurt pilti?

Pikki tööpäevi tehes jooksed kui orav rattas. Hoog on nii suur, et pole aega ei paremale ega vasakule vaadata. Vaadates suurt pilti saad võimaluse kaaluda paljusid võimalusi. Vaagida nende plusse ja miinuseid. Olles kitsalt oma väikses maailmas on ka vaatenurk kitsam.

Loe edasi »

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.