fbpx
Tammiste Personalibüroo - värbamine, koolitus

Blogi

Tammiste Personalibüroo blogis jagame personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Praktilisi nõuandeid jagavad nii meie värbamispartnerid kui ka -spetsialistid. Loe meie blogi postitusi!

Emotsionaalne stiil kui elu mojutaja AUG 2019 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Emotsionaalne stiil kui elu mõjutaja

Richard J. Davidsoni on pühendanud aastaid aju uuringutele ning kirjutab oma raamatus „Aju emotsionaalne elu“ kuidas aju ainulaadne toimimine mõjutab inimese mõtteid, tundeid ja elu. Hea on ka teada – mitte ainult meie mõtted ei määra meie käitumist. Käitumist muutes muudame ka oma mõtteid.

Loe edasi »
ESTU roos tume - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Eduka suhtlemise avavõti – kontakti loomine

Iga suhtlemine algab kontakti loomisest. Paljudel toimub see loomupäraselt ja justkui märkamatult. Kuid enamus peab suhtluspartneriga kontakti loomist õppima. Mida olulisem on jutuajamine, seda tähtsam on saavutada omavaheline usalduslik õhkkond, kus on mugav olulistel, teinekord tundlikel või keerulistel teemadel rääkida.

Loe edasi »
Juhtimine kui teekond mai2019 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
juhtimine

Juhtimine kui teekond

Kui juht võtab ettevõtte juhtimist kui projekti, mis erinevates etappides käest kätte antakse, jääb puudu pikast vaatest ja läbimõeldult strateegia elluviimisest. Sellise juhi meeskond laguneb kergesti. Juht loob mõtteviisi. Kui tema on “projektipõhine“, on seda ka tema töötajad.

Loe edasi »
Arenguvestlused pilt blogisse - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
juhtimine

Arenguvestluste sisu ja võimalused

Arenguvestlus on juhi kohtumine oma töötajatega, et avatult ja tulevikku vaatavalt rääkida omavahelisest koostööst. Inimestes on nii palju ideid ja mõtteid, ole ainult hea, leia aeg ja kuula! Nii julgustan ma kõiki juhte – võta neid kohtumisi kui erilist võimalust kohtuda oma inimestega, et ühiselt tulevikku vaadata.

Loe edasi »
Palgaartikkel pilt blogisse - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kas ma pean palka tõstma?

Palga teema on alati väga tundlik nii juhi, kui töötajate jaoks. Palgasüsteem peab olema terviklik ja õiglane. Samas ainult palgale tähelepanu pöörates pikas perspektiivis edu ei saavutata. Ikka on oluline, kuidas töötajad nd tunnevad ja kuidas neid inimestena väärtustatakse.

Loe edasi »
vaatad sa suurt pilti veebr 2019 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Vaatad sa suurt pilti?

Pikki tööpäevi tehes jooksed kui orav rattas. Hoog on nii suur, et pole aega ei paremale ega vasakule vaadata. Vaadates suurt pilti saad võimaluse kaaluda paljusid võimalusi. Vaagida nende plusse ja miinuseid. Olles kitsalt oma väikses maailmas on ka vaatenurk kitsam.

Loe edasi »
suhete kultuur loob ohkkonda veebr 2019 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Suhete kultuur loob ümbritsevat õhkkonda

Igas ettevõttes on oma aura, mida tunnetad nende inimestega suheldes. See on suhete kultuur, mis väljendub igapäevases suhtlemises ja selles, kuidas erinevaid olukordi lahendatakse. Meeskonna positiivsusest ja mõnusast suhete kultuurist saavad alguse head kliendisuhted. See on kasvav ring, mis saab toitu sellest, mida sellesse paned.

Loe edasi »
Meisterlik ajajuhtimine jaanuar 2019 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Meisterlik ajajuhtimine ja mõtlemise pausid

Ajajuhtimise koolitustel, mida aasta lõpul eriti palju telliti, oli keskmes küsimus “Kuidas suuta sama ajaga rohkem teha?”. Kuidas nii tööd korraldada, et inimesed suudaksid kõik ära teha. Ja veel hästi ja õigeaegselt. Esimesena on mul mõttes küsimus – kas asi on kalendri täitmises, aja surnuks löömises, tööpäeva väheses läbimõtlemises või liigses töökoormuses?

Loe edasi »
Uuele tookohale jaanuar 2019 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Uuele töökohale – kuidas hästi sisse elada?

Töökoha vahetused on muutunud igapäevasteks, päris sagedased on esimestel päevadel ja nädalatel tekkinud pettumused – kõik polegi nii roosiline, kui enne paistis. Uude töökohta minnakse suurte lootustega, vahel tekivad aga tagasilöögid sellest, et uue inimese vastu võtmist pole täpselt läbi mõeldud. Siis peaks tööle asunu ise oskama enda eest seista, et võimalikult kiiresti tööga heal tasemel toime tulla.

Loe edasi »
Asset 1@2x 4 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Värbamine on kui sügisene seenelkäik

Värbamine on kui sügisene seenelkäik – kord on kiired eduelamused, teinekord pikad otsingud üksikute „pärlitega“. Vaatamata protsessi kulule, oled sa millegi võrra alati rikkam ja näed väga värvilist pilti. Ma naudin värbamispartneri töös seda, et see töö rikastab läbi kandidaatide ja klientide kogemuslugude tohutult minu mõttemaailma. Tunnen suurt tänulikkust nende kogemuste eest, mida erinevad inimesed minu ellu toovad, sest tänu neile olen ka mina pidevas arengus.

Loe edasi »
Asset 1@2x 2 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Äripäev 09.2018 “Vaid väga hästi tehtud töö on tegemist väärt”

Kui minult küsitakse ettevõtte eesmärke, ei suuda ma neid kuidagi numbrites öelda. Mõtlen, et on privileeg teha tööd, mida armastad ja mis on sinu kirg. Eriline privileeg on teha seda koos inimestega, kellega koos töötamisest rõõmu tunned. Kui kogu meeskond paneb töösse nii kire kui ka pühendumise, tulevad kindlasti ka tulemused eurodes.

Loe edasi »
August2018 Palkame vaid kogemustega superinimesi scaled 1 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Palkame vaid kogemustega superinimesi!

Oleme kolleegidega viimasel ajal palju arutanud – millest see tuleb, et klientidele uute töötajate leidmine läheb järjest keerulisemaks. Kas tõesti on põhjus selles, et töö tegijaid ongi vähemaks jäänud? Või…superinimeste otsimine võiks asenduda õigete inimeste arendamisega.

Loe edasi »
August 2018 Kas ehitussektoris on lojaalsust - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kas ehitussektoris on lojaalsust?

Tänapäeval ollakse üldiselt lojaalsemad oma karjäärile kui ettevõttele. Kui investeerid oma töötajate arendamisse, investeerid ka meeskonnatunde tekkimisse. Võib juhtuda, et juba sellest piisab, et sa ei pea kulutama aega ja raha uute töötajate värbamisse ega  palgaralliga kaasa tormama. Ka siis, kui igapäevane töö käib „objektil“ ning igapäevased inimlikud kontaktid ei toimu mitte ettevõtte kontoris vaid töömaal.

Loe edasi »
August 2018 andmebaas - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
tööotsijale

Meie uuenenud andmebaas

Oleme koostöös hea partneri Brightspark OÜ-ga arendanud nii kandidaatide kui meie büroo töötajate jaoks mugava ja turvalise andmebaasi Talendipank. Edaspidi toimuvadki kandideerimised läbi Talendipanga. Kui oled meie konkurssidel varem osalenud või soovid seda edaspidi teha – ole hea, võta hetk ja saa sellega tuttavaks.

Loe edasi »

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.