fbpx

Blogi

Tammiste blogis jagame personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Praktilisi nõuandeid jagavad nii meie värbamispartnerid kui ka -spetsialistid. Loe meie blogi postitusi!

Uuele tookohale jaanuar 2019 - Tammiste värbamine & koolitus
blogi

Uuele töökohale – kuidas hästi sisse elada?

Töökoha vahetused on muutunud igapäevasteks, päris sagedased on esimestel päevadel ja nädalatel tekkinud pettumused – kõik polegi nii roosiline, kui enne paistis. Uude töökohta minnakse suurte lootustega, vahel tekivad aga tagasilöögid sellest, et uue inimese vastu võtmist pole täpselt läbi mõeldud. Siis peaks tööle asunu ise oskama enda eest seista, et võimalikult kiiresti tööga heal tasemel toime tulla.

Loe edasi »
Asset 1@2x 4 - Tammiste värbamine & koolitus
blogi

Värbamine on kui sügisene seenelkäik

Värbamine on kui sügisene seenelkäik – kord on kiired eduelamused, teinekord pikad otsingud üksikute „pärlitega“. Vaatamata protsessi kulule, oled sa millegi võrra alati rikkam ja näed väga värvilist pilti. Ma naudin värbamispartneri töös seda, et see töö rikastab läbi kandidaatide ja klientide kogemuslugude tohutult minu mõttemaailma. Tunnen suurt tänulikkust nende kogemuste eest, mida erinevad inimesed minu ellu toovad, sest tänu neile olen ka mina pidevas arengus.

Loe edasi »
Asset 1@2x 2 - Tammiste värbamine & koolitus
blogi

Äripäev 09.2018 “Vaid väga hästi tehtud töö on tegemist väärt”

Kui minult küsitakse ettevõtte eesmärke, ei suuda ma neid kuidagi numbrites öelda. Mõtlen, et on privileeg teha tööd, mida armastad ja mis on sinu kirg. Eriline privileeg on teha seda koos inimestega, kellega koos töötamisest rõõmu tunned. Kui kogu meeskond paneb töösse nii kire kui ka pühendumise, tulevad kindlasti ka tulemused eurodes.

Loe edasi »
August2018 Palkame vaid kogemustega superinimesi scaled 1 - Tammiste värbamine & koolitus
blogi

Palkame vaid kogemustega superinimesi!

Oleme kolleegidega viimasel ajal palju arutanud – millest see tuleb, et klientidele uute töötajate leidmine läheb järjest keerulisemaks. Kas tõesti on põhjus selles, et töö tegijaid ongi vähemaks jäänud? Või…superinimeste otsimine võiks asenduda õigete inimeste arendamisega.

Loe edasi »
August 2018 Kas ehitussektoris on lojaalsust - Tammiste värbamine & koolitus
blogi

Kas ehitussektoris on lojaalsust?

Tänapäeval ollakse üldiselt lojaalsemad oma karjäärile kui ettevõttele. Kui investeerid oma töötajate arendamisse, investeerid ka meeskonnatunde tekkimisse. Võib juhtuda, et juba sellest piisab, et sa ei pea kulutama aega ja raha uute töötajate värbamisse ega  palgaralliga kaasa tormama. Ka siis, kui igapäevane töö käib „objektil“ ning igapäevased inimlikud kontaktid ei toimu mitte ettevõtte kontoris vaid töömaal.

Loe edasi »
August 2018 andmebaas - Tammiste värbamine & koolitus
tööotsijale

Meie uuenenud andmebaas

Oleme koostöös hea partneri Brightspark OÜ-ga arendanud nii kandidaatide kui meie büroo töötajate jaoks mugava ja turvalise andmebaasi Talendipank. Edaspidi toimuvadki kandideerimised läbi Talendipanga. Kui oled meie konkurssidel varem osalenud või soovid seda edaspidi teha – ole hea, võta hetk ja saa sellega tuttavaks.

Loe edasi »
Kiiresti mitte kiirustades - Tammiste värbamine & koolitus
personaliotsing

Kiiresti, kuid mitte kiirustades

Uute töötajate valikul saadab edu neid, kes tegutsevad kiiresti, kuid mitte kiirustades. Kindlasti on vaja planeerida aega ettevalmistusse, kandidaatide leidmisse, nendega kohtumisteks ja põhjalikumaks süvenemiseks. Kõike seda tehes meeles pidada – closing on jõudnud müügist värbamisse ja sobiva kandidaadiga tuleb tööleping sõlmida võimalikult kiiresti.

Loe edasi »
Noored kuhu edasi - Tammiste värbamine & koolitus
karjäär

Mõeldes noortele – kuhu edasi?

Gümnaasiumi lõpetajal on vaja mõista, kuidas toime tulla selles maailmas, kus on palju valikuid ja valikuvabadust. Varasemalt sageli kirutud rutiin „kooli-koju-kooli“ võis olla küll tüütu, kuid võttis endalt ära vajaduse ise mõelda, mida oma eluga peale hakata. Noore gümnaasiumilõpetaja suurim väljakutse on muuta oma pühendumist – vaid väga hästi tehtud töö on väärt tegemist. Lihtsam on neil, kes juba koolis õppides soovisid saavutada maksimumi – nad on õppinud pingutama ja tõsiselt tööd tegema.

Loe edasi »
Kutsetunnistus - Tammiste värbamine & koolitus
koolitus

Milleks mulle täiskasvanu koolitaja kutse?

Kui konverentsil tutvustatakse mind kui „tippkoolitajat“, siis tahan tunda, et see pole reklaamitrikk vaid see vastab ka tõele. Koolitajate turgu aitab väga hästi korrastada riiklik täiskasvanud koolitajate kutse süsteem. Muidugi, kui koolitus algab, ei loe enam paber. Loeb see, mis sünnib sellel koolitusel. Kas koolitaja saab osalejatega kontakti, tekitab usaldust ja oskab teemat veenvalt esitada. Loeb see, et osalejatel õpitust ka kasu on.

Loe edasi »
kes on sinu ettevotte aririsk aprill 2018 - Tammiste värbamine & koolitus
blogi

Kes on sinu ettevõtte äririsk?

Soovitan juhtidel mõelda oma inimestele ja kaaluda, kas mõni neist võib olla ettevõttele äririskiks. On siis tegemist inimesega, kellele ainuisikuliselt on teada äristrateegiline informatsioon, kes ainukesena valdab võtmekompetentse või on veel midagi, millele äriturvalisusele mõeldes pead tähelepanu pöörama.

Loe edasi »
Kas leiame alati hea lahenduse aprill2018 - Tammiste värbamine & koolitus
blogi

Kas leiame alati hea lahenduse?

Mõnede otsuste puhul on teada, et pidime valima kahe halva vahel. Polegi head lahendust – ikka on keegi, kellele otsus ei meeldi või kellele teeb see kahju. Ja on neid, kellele on see väga vajalik. Kui on sellised valikud, kus raha räägib ja argumenteerib, ei tohi silmist lasta olulisemat – kõige tähtsamad on inimesed.

Loe edasi »
edukas toootsing1 - Tammiste värbamine & koolitus
tööotsijale

Kuidas töö otsimisel edukas olla?

Uue töö otsimine on põnev teekond, mis paneb end analüüsima, tekitab parajalt pinget ja lisab ellu veidi ärevust. Kui oled valinud õige suuna ja selles ka värbajat veenad, on uus töö sinu!

Loe edasi »
juhtimiskultuur - Tammiste värbamine & koolitus
blogi

Miks juhtimiskultuur nii oluline on?

Liidrid ei vastuta tulemuste eest, vaid inimeste eest, kes vastutavad tulemuste eest. Võttes kedagi tööle tema oskuste pärast, töötab ta sinu juures raha pärast. Kuid töötaja, kes usub sama asja, mida sinagi, pühendub tööle südamega. Iga juht peaks oskama öelda – miks ma seda tööd teen, millega ma inimesi sütitan.

Loe edasi »
Too disain - Tammiste värbamine & koolitus
blogi

Töö disain – loome selgust

Disain on jõudnud kohtadesse, kus varem selle peale ei mõeldud. Näiteks mõeldakse meditsiinis teenuste disainile – pole sugugi nii, et lähed arsti juurde ja saad rohu. Või teine näide – valdade ühinemisega on vaja infoliikumine hoopis uuele tasemele viia. Töö disain on vajalik ka igas äriettevõttes. Ettevõtete äri on pidevas muutumises, allkirjastatud ametijuhendid ei ole piisavalt paindlikud. Iga töötaja loob tegelikult ise oma töö – vastavalt sellele, millised on tema tugevused, kogemused ja oskused.

Loe edasi »

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

* kohustuslik

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.