fbpx
Tammiste Personalibüroo - värbamine, koolitus

Blogi

Tammiste Personalibüroo blogis jagame personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Praktilisi nõuandeid jagavad nii meie värbamispartnerid kui ka -spetsialistid. Loe meie blogi postitusi!

Puhad Rongad - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
juhtimine

Püha meeskonda luues

Phil Jackson on legendaarne korvpallitreener, kes juhtis peatreenerina Chicago Bullsi kuus ja Los Angeles Lakersi viis korda NBA meistriks. Tema korvpallifilosoofia on meeskonnatöö käsiraamat. Ta suutis olla geniaalse korvpalluri Michael Jordani jaoks treener, kes õpetas tal, staarkorvpalluril, jagama oma avalikku tähelepanu mängukaaslastega, et meeskond kasvaks ja õitseks. Treener õpetas talle, et rühmareeglid on olulisemad kui üksikisiku kuulsus.

Loe edasi »
shutterstock 491978470 scaled - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
juhtimine

Delegeerimise kunst

Juhi tugevust hinnatakse sageli selle järgi, kui hästi oskab ta inimesed ühise eesmärgi nimel tööle panna. Delegeerimise oskus on hädavajalik kõikidele, kes oma töös saavad kasutada assistendi või teiste spetsialistide abi.

Loe edasi »
Kiiresti mitte kiirustades - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
ajaplaneerimine

Kes on sinu elu peremees?

On sulle keegi öelnud: „ nii tahaksin kohtuda, aga aega pole“, või :„ peaksin rohkem perega olema, aga aega pole, töö neelab kogu päeva ja tüki õhtust“ … ? Tegelikkuses pole meil elus mitte midagi muud kasutada kui aeg. Nii nagu kasutad aega, sellist elu ka elad. Tohutu pühendumine ühele valdkonnale toob edu selles, millesse aega paned. Ning tekivad probleemid mõnes teises, kuhu aega napib.

Loe edasi »
puhkuselt tagasi kuidas edasi - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
ajaplaneerimine

Puhkuselt tagasi, kuidas edasi?

Kui kuulud nende hulka, kel õnnestus sel suvel võtta aega puhkuseks, on tööle tulles hea korraks mõelda – kuhu soovid ise jõuda, mida soovid oma meeskonna või ettevõttega saavutada. Eesmärkide seadmine ning nende saavutamiseks
läbimõeldud realistliku tegevusplaani loomine on oluline eeldus pidevaks arenguks. Just puhkuselt tulles on uut indu ja tahtmist teha. Minu jaoks algab uus tööaasta ikka peale puhkust, mitte aasta vahetumisel.

Loe edasi »
work vacation - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
ajaplaneerimine

Prioriteedid paika!

Kirjutan erilises meeleolus – on veel mõned päevad ja algab puhkus. Lõpetasin äsja Remarque „Taeval ei ole soosikuid“ lugemise – mõtted elu väärtustamisest ja arusaamast, mitte midagi pole iseenesest mõistetavat. Ainus tee õnnelikkusele avaneb läbi iga inimese suutlikkuse valitseda iseenda üle.
Paljud meist sõidavad justkui võidusõitu, tajumata algust või lõppu. Kui tihti küsime – miks ma seda teen, mis on eesmärk?

Loe edasi »
mida rohkem ma tean seda vahem ma tean - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Mida rohkem ma tean, seda vähem ma tean

Pärnu Juhtimiskonverentsil oli sel aastal intrigeeriv nimi „Juht kui õpetaja“. Juhid rääkisid õpetajatest ja õpetamisest, õppimisest ja juhiks küpsemisest. Minu seekordne lugu on inspireeritud erinevate esinejate ütlustest. Kuna sõna-sõnalt neid kirja ei saanud, siis esitan need pigem mõtete
kollaažina.

Loe edasi »
kas intorvert voi ekstravert - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kas introvert või ekstravert?

Isiksus mõjutab meie elutee igat sammu. Üks olulisemaid selles on, kus sa paikned introvertsuse-ekstravertsuse skaalal. Ka meie oma büroos kasutame kandidaatide hindamisel isiksuse testi ja pöörame tähelepanu sellele, kas inimene on rohkem ekstravert või introvert. Kuid see pole sugugi ainuke ja määrav isiksuse omadus, mis töötaja palkamisel oluline on. Meie silmis on see ikkagi kombinatsioon tema sihikindlusest, avatusest, motivatsioonist, võimekusest.

Loe edasi »
Noore juhi teekond algab iseenda moistmisest - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
juhtimine

Noore juhi teekond algab iseenda mõistmisest

Intervjueerides kogenud juhte kuulen ma sageli, kuivõrd raske oli juhina alustada. Kui spetsialistist saab juht, siis peab ta kõrvale jätma oma head tehnilised oskused ja mõistma, et nüüd saavutab ta tulemusi teisi juhtides ja suunates. See on algajate üks peamisi komistuskive – nad tahavad ikka
kõikides detailides kaasa rääkida.

Loe edasi »
closing varbamisel - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
personaliotsing

Closing värbamisel

Müügis räägitakse closingust, kus toodet on juba tutvustatud, kliendi vajadused on selgitatud, tingimustes kokku lepitud ja on vaja müük lõpuni viia, käed lüüa. Miks on sellest väga oluline eduka värbamise puhul rääkida?

Loe edasi »
outplacement - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Outplacement – soliidne lahkumine

Suuremad ettevõtted on juba aastaid pakkunud töötajatele, keda koondatakse, omapoolset tuge. Meie suurimad selle alased tööd jäävad majanduslanguse algusaastatesse. Vaatamata raskele ajale mõeldi nende peale, kes olid sunnitud tööst ilma jääma. Kuid ettevõtetes toimuvad pidevad struktuurimuudatused, mõned ametikohad kaovad, seoses uute tehnoloogiatega ei vajata enam nii palju töötajaid. Nii on töötajate koondamise oskus sama oluline kui nende värbamise oskus.

Loe edasi »
kas uus juht suudab muutusi ellu viia - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
karjäär

Kas uus juht suudab muudatusi ellu viia?

Värbajatena oleme sageli ülesande ees: ettevõte vajab uut juhti, kes ettevõttele uue hingamise annaks ja jõulisemalt turgu haaraks. Omanikud ootavad kiiret tulemust, sest konkurents on karm. Antud lugu inspireeris kirjutama hiljutine kokkupuude ettevõttega, kus aasta jooksul on juhte mitmel korral vahetatud, kuid asjad ei edene. Mida peaks tegema järgmine juht, et mitte korrata eelkäijate vigu?

Loe edasi »
Staff wanted - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Uusi töötajaid on järjest raskem leida – mis on juhtunud?

Me ei ole kunagi varem kuulnud klientidelt nii palju kurtmist ega kogenud ise nii tõsist probleemi – häid töötajaid on väga raske leida. Meilt tellitakse üha enam sihtotsingut, sest kuulutused ei ole andnud mitte mingeid tulemusi. Meie ise oleme juba ammu loobunud võimalusest vaid kuulutuse abil töötajat leida – nii lihtne see pole!

Loe edasi »
job search - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
tööotsijale

Kas on õige aeg töökohta vahetada?

Töökoha vahetamine on karjääri loomulik osa. Me ei asu enam töökohale mõttega töötada seal kuni pensionipõlveni. Või kui just pension mõne aasta kaugusel pole. Vahel siiski tundub, et otsust uus töö leida piisava põhjalikkusega ei kaaluta ja vahel on näha nn. shoppamist – vaatan, millise pakkumise saan, veidi proovin, kui ei sobi, vaatan edasi.

Loe edasi »
job candidates - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Personali valik konveiermeetodil

Kui tööandja peab tegema valiku paljude kandidaatide hulgast, on tal mõned head ja mõned kehvad valikud. Personalivaliku protsess peaks igas ettevõttes läbimõeldud olema – vaid nii on võimalik leida endale parimaid.
Kõige parem on, kui tööandja saab rahulikult kõikide huvipakkuvate kandideerijatega töövestluse läbi viia ja siis juba mõne kõige sobivama kandidaadiga veel põhjalikumalt tutvuda, ehk ka kolleegid juurde kutsuda. Halb on seejuures see, et enamasti oli uut töötajat eile vaja. Tuleb olla efektiivne ja valik kiiresti ära teha.

Loe edasi »
labipolemine kutsehaiguseks - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Läbipõlemine kutsehaiguseks

On harv juhus, kui personaliotsingut ette valmistades ei kuuleks ma – see inimene peab olema suure stressitaluvusega. Tundub, et on lausa au ja uhkuse asi, kui rööprähklemine, pikad tööpäevad ja peale pressivad tähtajad on töö igapäev. Me ei ole inimestena loodud elama pideva emotsionaalse ja vaimse surve tingimustes ilma, et meie psüühika sellest märku annaks. Kuid töö nõuab, peame ju suutma ja nii me jätamegi varajased märgid märkamata ja sunnime end ikka tagant. Kuni murdume. Kas selle eest, et hinnatud töötaja ei suuda ka peale ühe aastast töölt eemalolekut enam tööle naasta, vastutab tööandja või töötaja?

Loe edasi »

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.