fbpx
Tammiste Personalibüroo - värbamine, koolitus

Blogi

Tammiste Personalibüroo blogis jagame personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Praktilisi nõuandeid jagavad nii meie värbamispartnerid kui ka -spetsialistid. Loe meie blogi postitusi!

Noore juhi teekond algab iseenda moistmisest - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
juhtimine

Noore juhi teekond algab iseenda mõistmisest

Intervjueerides kogenud juhte kuulen ma sageli, kuivõrd raske oli juhina alustada. Kui spetsialistist saab juht, siis peab ta kõrvale jätma oma head tehnilised oskused ja mõistma, et nüüd saavutab ta tulemusi teisi juhtides ja suunates. See on algajate üks peamisi komistuskive – nad tahavad ikka
kõikides detailides kaasa rääkida.

Loe edasi »
closing varbamisel - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
personaliotsing

Closing värbamisel

Müügis räägitakse closingust, kus toodet on juba tutvustatud, kliendi vajadused on selgitatud, tingimustes kokku lepitud ja on vaja müük lõpuni viia, käed lüüa. Miks on sellest väga oluline eduka värbamise puhul rääkida?

Loe edasi »
outplacement - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Outplacement – soliidne lahkumine

Suuremad ettevõtted on juba aastaid pakkunud töötajatele, keda koondatakse, omapoolset tuge. Meie suurimad selle alased tööd jäävad majanduslanguse algusaastatesse. Vaatamata raskele ajale mõeldi nende peale, kes olid sunnitud tööst ilma jääma. Kuid ettevõtetes toimuvad pidevad struktuurimuudatused, mõned ametikohad kaovad, seoses uute tehnoloogiatega ei vajata enam nii palju töötajaid. Nii on töötajate koondamise oskus sama oluline kui nende värbamise oskus.

Loe edasi »
kas uus juht suudab muutusi ellu viia - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
karjäär

Kas uus juht suudab muudatusi ellu viia?

Värbajatena oleme sageli ülesande ees: ettevõte vajab uut juhti, kes ettevõttele uue hingamise annaks ja jõulisemalt turgu haaraks. Omanikud ootavad kiiret tulemust, sest konkurents on karm. Antud lugu inspireeris kirjutama hiljutine kokkupuude ettevõttega, kus aasta jooksul on juhte mitmel korral vahetatud, kuid asjad ei edene. Mida peaks tegema järgmine juht, et mitte korrata eelkäijate vigu?

Loe edasi »
Staff wanted - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Uusi töötajaid on järjest raskem leida – mis on juhtunud?

Me ei ole kunagi varem kuulnud klientidelt nii palju kurtmist ega kogenud ise nii tõsist probleemi – häid töötajaid on väga raske leida. Meilt tellitakse üha enam sihtotsingut, sest kuulutused ei ole andnud mitte mingeid tulemusi. Meie ise oleme juba ammu loobunud võimalusest vaid kuulutuse abil töötajat leida – nii lihtne see pole!

Loe edasi »
job search - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
tööotsijale

Kas on õige aeg töökohta vahetada?

Töökoha vahetamine on karjääri loomulik osa. Me ei asu enam töökohale mõttega töötada seal kuni pensionipõlveni. Või kui just pension mõne aasta kaugusel pole. Vahel siiski tundub, et otsust uus töö leida piisava põhjalikkusega ei kaaluta ja vahel on näha nn. shoppamist – vaatan, millise pakkumise saan, veidi proovin, kui ei sobi, vaatan edasi.

Loe edasi »
job candidates - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Personali valik konveiermeetodil

Kui tööandja peab tegema valiku paljude kandidaatide hulgast, on tal mõned head ja mõned kehvad valikud. Personalivaliku protsess peaks igas ettevõttes läbimõeldud olema – vaid nii on võimalik leida endale parimaid.
Kõige parem on, kui tööandja saab rahulikult kõikide huvipakkuvate kandideerijatega töövestluse läbi viia ja siis juba mõne kõige sobivama kandidaadiga veel põhjalikumalt tutvuda, ehk ka kolleegid juurde kutsuda. Halb on seejuures see, et enamasti oli uut töötajat eile vaja. Tuleb olla efektiivne ja valik kiiresti ära teha.

Loe edasi »
labipolemine kutsehaiguseks - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Läbipõlemine kutsehaiguseks

On harv juhus, kui personaliotsingut ette valmistades ei kuuleks ma – see inimene peab olema suure stressitaluvusega. Tundub, et on lausa au ja uhkuse asi, kui rööprähklemine, pikad tööpäevad ja peale pressivad tähtajad on töö igapäev. Me ei ole inimestena loodud elama pideva emotsionaalse ja vaimse surve tingimustes ilma, et meie psüühika sellest märku annaks. Kuid töö nõuab, peame ju suutma ja nii me jätamegi varajased märgid märkamata ja sunnime end ikka tagant. Kuni murdume. Kas selle eest, et hinnatud töötaja ei suuda ka peale ühe aastast töölt eemalolekut enam tööle naasta, vastutab tööandja või töötaja?

Loe edasi »
meie mottetud voitlused - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Meie mõttetud võitlused

Tean üht ettevõtet, kus puuduvad juhid. Vähemalt rääkisid nad sellest mõtteviisist 1,5 aastat tagasi. Kuid ülejäänud ettevõtetes on ikka ametis nii juhid kui alluvad. Mul tekib sageli küsimus – kuidas saavutada selline koostöövorm, et juhtide ja alluvate vahel puuduks „rindejoon“. Liiga sageli kuulen nii tööintervjuudel kui coachingus, kuidas küll üks pole rahul ühega ega teine teisega. Ühise eesmärgi nimel töötavatel inimestel puudub tegelikult justkui üks eesmärk. Pigem pingutatakse, et teineteisele koht kätte näidata.

Loe edasi »
miks on rahast ebamugav raakida - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Miks on rahast ebamugav rääkida?

Tööandja ja töövõtja vahel käib kassi-hiire mäng. Tööandja seisukoht: ma tahan sind palgata, aga ma ei ütle (ei avalda kuulutuses ega ka kohtumisel) millise palgaga. Pane oma palgasoov kirja – vaatan, kas see meie palgasüsteemiga sobib. Töötaja – ma otsin uut tööd ja mul on oma elustandard, milles ma alla ei lähe. Kuid tööandjale igaks juhuks ei ütle – äkki hirmutan ära või küsin liiga vähe. Otsusta siis ära – kas võtad iga pakkumise vastu või jääd oma palgasoovi juurde kindlaks!

Loe edasi »
minakaitse - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Mina kaitsemehhanismid – tasub teada

On ju tuttav olukord – keegi survestab sind teatud viisil käituma. Sa saad aru, et see, mida sinult oodatakse, on kõik väga õige ja mõistlik, kuid on sisemine tõrge teise tahtmise järgi teha? Mida tugevam on väline surve, seda suurem on sisemine tõrge – nagu füüsikas!

Loe edasi »
unistuste too - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
personaliotsing

Kas unistuste töö on olemas?

Küllap tunnevad paljud peale puhkust, et raske on töösse sisse elada. See tekitab vahel ka küsimuse – kas ma teen õiget tööd? Seda on väga tervislik endalt küsida, sest töö  täidab suure osa meie ärkveloleku ajast. On patt teha enamuse aja seda, mis tegelikult ei sobi või ei meeldi. Kuid kas on olemas töö, kus kõik on täiel määral meelepärane?

Loe edasi »
erinevus rikastab et - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Et erinevus tõepoolest rikastaks

Personaliotsingus on oluline teadvustada, mille poolest inimesed erinevad. Mis määrab edu selles ametis, selles meeskonnas ja selles organisatsioonis. Sest erinevad tööd saavad hästi tehtud erinevate inimeste poolt.

Loe edasi »
too otsimine paneb enesehinnangu proovile - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Töö otsimine paneb enesehinnangu proovile

Enesehinnang on nagu isiksuse selgroog – kui see murdub, laguneb kõik koost. Seepärast hoia positiivset minapilti, oska endas väärtustada seda, mida ise oluliseks pead ning otsi tööd, mis vastab sinu oskustele ja võimetele.

Loe edasi »
konflikti valtimine - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kas peame konflikte vältima?

Me võiksime osata konflikte vältida olema sedavõrd targad, et kuulame teineteist eriti siis, kui meie arvamused on erinevad. Kuulame, et mõista – miks ta nii arvab. Äkki on selles oma iva ja me koos arutades leiame parima lahenduse?

Loe edasi »

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.