fbpx
Tammiste Personalibüroo - värbamine, koolitus

Blogi

Tammiste Personalibüroo blogis jagame personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Praktilisi nõuandeid jagavad nii meie värbamispartnerid kui ka -spetsialistid. Loe meie blogi postitusi!

meie mottetud voitlused - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Meie mõttetud võitlused

Tean üht ettevõtet, kus puuduvad juhid. Vähemalt rääkisid nad sellest mõtteviisist 1,5 aastat tagasi. Kuid ülejäänud ettevõtetes on ikka ametis nii juhid kui alluvad. Mul tekib sageli küsimus – kuidas saavutada selline koostöövorm, et juhtide ja alluvate vahel puuduks „rindejoon“. Liiga sageli kuulen nii tööintervjuudel kui coachingus, kuidas küll üks pole rahul ühega ega teine teisega. Ühise eesmärgi nimel töötavatel inimestel puudub tegelikult justkui üks eesmärk. Pigem pingutatakse, et teineteisele koht kätte näidata.

Loe edasi »
miks on rahast ebamugav raakida - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Miks on rahast ebamugav rääkida?

Tööandja ja töövõtja vahel käib kassi-hiire mäng. Tööandja seisukoht: ma tahan sind palgata, aga ma ei ütle (ei avalda kuulutuses ega ka kohtumisel) millise palgaga. Pane oma palgasoov kirja – vaatan, kas see meie palgasüsteemiga sobib. Töötaja – ma otsin uut tööd ja mul on oma elustandard, milles ma alla ei lähe. Kuid tööandjale igaks juhuks ei ütle – äkki hirmutan ära või küsin liiga vähe. Otsusta siis ära – kas võtad iga pakkumise vastu või jääd oma palgasoovi juurde kindlaks!

Loe edasi »
minakaitse - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Mina kaitsemehhanismid – tasub teada

On ju tuttav olukord – keegi survestab sind teatud viisil käituma. Sa saad aru, et see, mida sinult oodatakse, on kõik väga õige ja mõistlik, kuid on sisemine tõrge teise tahtmise järgi teha? Mida tugevam on väline surve, seda suurem on sisemine tõrge – nagu füüsikas!

Loe edasi »
unistuste too - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
personaliotsing

Kas unistuste töö on olemas?

Küllap tunnevad paljud peale puhkust, et raske on töösse sisse elada. See tekitab vahel ka küsimuse – kas ma teen õiget tööd? Seda on väga tervislik endalt küsida, sest töö  täidab suure osa meie ärkveloleku ajast. On patt teha enamuse aja seda, mis tegelikult ei sobi või ei meeldi. Kuid kas on olemas töö, kus kõik on täiel määral meelepärane?

Loe edasi »
erinevus rikastab et - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Et erinevus tõepoolest rikastaks

Personaliotsingus on oluline teadvustada, mille poolest inimesed erinevad. Mis määrab edu selles ametis, selles meeskonnas ja selles organisatsioonis. Sest erinevad tööd saavad hästi tehtud erinevate inimeste poolt.

Loe edasi »
too otsimine paneb enesehinnangu proovile - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Töö otsimine paneb enesehinnangu proovile

Enesehinnang on nagu isiksuse selgroog – kui see murdub, laguneb kõik koost. Seepärast hoia positiivset minapilti, oska endas väärtustada seda, mida ise oluliseks pead ning otsi tööd, mis vastab sinu oskustele ja võimetele.

Loe edasi »
konflikti valtimine - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kas peame konflikte vältima?

Me võiksime osata konflikte vältida olema sedavõrd targad, et kuulame teineteist eriti siis, kui meie arvamused on erinevad. Kuulame, et mõista – miks ta nii arvab. Äkki on selles oma iva ja me koos arutades leiame parima lahenduse?

Loe edasi »
Kuidas talente hoida - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kuidas siis talente hoida?

Sellise küsimusega pöördus minu poole mitu juhti, kui olin avaldanud oma eelmise kirjutise sellest, et juhid ei oska oma andekaid tegijaid hoida. Kõige tähtsam – inimesi ei seo meeskonnaga ega motiveeri samad asjad! Kahjuks ei ole nii, et kõigile ühte moodi ja õnn ongi õuel.

Loe edasi »
Vaartused tammiste personaliburoo 1 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kas, kuna ja kuidas väärtustest rääkida?

Kui küsida inimeste väärtuste kohta, siis tavaliselt ollakse vastamisel kimbatuses. Kui küsida ettevõtte väärtuste kohta, siis reeglina peetakse neid kusagil kõrgemal positsioonil välja mõeldud loosungiteks, millel igapäevaeluga palju ühist ei ole.

Loe edasi »
fit in - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Miks küll on uue inimese leidmine nii raske?

Ilmselt on uue inimese otsimine iga juhi jaoks peavalu. Isegi kui töölt lahkuva inimese järgmise sammu üle inimlikku rõõmu tunned – saab põnevama ja paremate tingimustega töö, kui senine, jääb lapsepuhkusele … 

Loe edasi »
arenguvestlus - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Milleks küll need arenguvestlused?

Arenguvestluste mõttetusest ja mõttekusest on kirjutatud palju. Mõlemal osapoolel on oma seisukoha põhjenduseks alati piisavalt argumente. Seekord lugu elust enesest.

Loe edasi »
koolitus - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kas koolitusplaanid tehtud?

Oma töötajate koolitamisega seonduvalt võib esitada 2
küsimust: „Mis juhtub, kui meie hästi koolitatud inimesed lahkuvad?“ ning  „Aga mis juhtub siis, kui me töötame
koolitamata inimestega?“ 

Loe edasi »
shutterstock 1097864057 scaled - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Mis motiveerib erineva põlvkonna inimesi?

Päris riskantne on teha üldistusi põlvkondade vaates. Olen olnud kindlalt seda meelt, et isiksuslikud erinevused on suuremad kui põlvkondade ja rahvuste vahelised erinevused. Kuulates Maaja Vadi esinemist Tripodi 20. sünnipäeva konverentsil, mille teema oli „Töö ja karjäär tulevikus“, saan nõustuda – on teatud trendid, millega tööandjad peavad arvestama. 

Loe edasi »

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.