fbpx
Tammiste Personalibüroo - värbamine, koolitus

Blogi

Tammiste Personalibüroo blogis jagame personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Praktilisi nõuandeid jagavad nii meie värbamispartnerid kui ka -spetsialistid. Loe meie blogi postitusi!

Interjvuu scaled - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Teades kandidaadi motivatsiooni oskad personalivalikut paremini teha

Tööintervjuul keskendutakse peamiselt kandidaadi teadmistele, oskustele ja kogemustele. Vahel küsitakse ootusi uuele tööandjale, lootuses mõista, kas meie ettevõte on uue töötaja jaoks sobiv. Sellele küsimusele saame trafaretsed vastused – sõbralik kollektiiv, head omavahelised suhted, selged tööülesanded, võimalus koolitustel käia, jm.

Loe edasi »
shutterstock 451500361 scaled - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Millele peaks mõtlema enne töötaja edutamist?

Kuidas Sinu ettevõttes spetsialistist juhiks saadakse?  Kas on nii, et ühel päeval pakutakse juhi kohta, sest keegi on oma tubli tööga silma hakanud? Ja eeldatakse, et  tublist töölisest saab hea tööjuht, tublist tehnikust meister ja ostjast ostujuht?

Loe edasi »
shutterstock 549167005 scaled - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Teadlik personalivalik – mida milleks teha?

Uut töötajat valides on sageli 2 küsimust – kust leida sobivaid kandidaate ja kuidas parim ära tunda. Kui Sinu ettevõte on mainekas ja potentsiaalsete kandidaatide hulgas hästi tuntud, siis võib esimese küsimuse kõrvale jätta. Ilmselt ongi palju tahtjaid, kui kuulutuse avaldad. Siiski on see paljudele unistus .

Loe edasi »
shutterstock 2145564917 scaled - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kas suhtlemisoskus on õpitav või jumala and?

Kas oskasid autoga sõita, kui käisid algkoolis? Ilmselt tundus tagapingilt vaadatuna see üks keeruline ja ilmvõimatu tegevus – kuidas märgata liiklejaid, liiklusmärke ja sel ajal veel käike vahetada, suunatuld näidata … Kõik see saab paljudele selgeks autokoolis käies – algul hirmujudinad kuklas, hiljem suur nauding mõnusast sõidust. Sama lugu on ka suhtlemisoskustega.

Loe edasi »
Arenguvestlused pilt blogisse - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Arenguvestluste võlu ja valu

Miks küll need vestlused nii palju emotsioone tekitavad? Alati, kui tuleb midagi teha käsu korras, on vastuseis loomulik. Enamus ettevõtteid loob arenguvestluste süsteemi kellegi korraldusel – on see siis korporatsioonist tulnud, tippjuhi otsus või seadusest tulenev (kohalikel omavalitsustel).

Loe edasi »
motivaatorid scaled - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kas väljakutseid otsiv töötaja on parim valik?

Veetsin eile pika osa tööajast ühele konkursile andmebaasidest kandidaate otsides. Lugedes paljusid CV-sid kordusi ikka ja jälle fraasid: „Otsin väljakutseid pakkuvat tööd …“ „Lahkusin ametist, sest polnud piisavalt väljakutseid“ jne. Kui mõelda mistahes tööle, siis tekib küsimus – milline neist on väljakutseid pakkuv töö?

Loe edasi »
juhtimiskultuur - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Usu küsimus

See oli möödunud nädalal Pärnus toimunud Juhtimiskonverentsi teema. Mulle väga südamelähedane, sest just viimasel ajal on juhid hakanud mõtlema sellele – millega saan ma panna oma meeskonda endale järgnema? Inimestes peab olema sügav usk oma juhti, oma meeskonda ja ettevõttesse – siis on nad valmis tegema tööd suure pühendumisega.

Loe edasi »
personaliotsing
blogi

Kas valida töötajaid ise või tellida teenus?

Viimasel ajal on olnud mitmeid telefonikõnesid, kus ettevõtte valdkonnajuht on silmitsi olukorraga, kus välja on kuulutatud konkurss, inimesed on saatnud oma CV-d ja tema tunneb, et valida ei oska. Kas saate aidata? Olen aru saanud, et on kindlad eelhoiakud, mis teevad personalifirmaga koostöö alustamise esialgu keeruliseks.

Loe edasi »
August2018 Palkame vaid kogemustega superinimesi scaled - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Otsid talenti?

Kui alustad uue töötaja otsinguga, siis ootusi ja nõudmisi ritta seades jõuad küllalt sageli päris pika nimekirjani. Vahel raatsid mõnd neist nõudmistest kõrvale jätta, kuid tunnista, teed seda siiski raske südamega. Kõik on ju tähtis! Tahad leida oma ala tipptegijat, siis peavad ka nõudmised tipus olema!

Loe edasi »
On sul midagi oodata - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Mis aitab endas selgusele jõuda?

Ikka on elus olukordi, kus tunned – ei oska enam astuda järgmist sammu, ei tea, milline otsus on õige, kahtled oma seisukohtades. Mida enam tipu poole liigud, seda keerulisem on leida kedagi, kellega koos nendele küsimustele vastust leida.

Loe edasi »
FB postituse pilt okt 2022 scaled - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kiirkohting töötaja valikul

Meie konkurssidel osalevad kandidaadid on ikka ja jälle avaldanud imestust – miks küll intervjuu, testid, taustauuringud – kas tõesti on vaja nii palju uurida, et sobivat inimest leida. Ma olen kuulnud erinevaid versioone lugudest, kus personalivalik tehti paarikümne minutilise vestluse
põhjal.

Loe edasi »

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.