Blogi

blogi

Minu värbamisparteriks saamise lugu

Liitusin Tammiste tööka naiskonnaga 2021. aasta aprilli algul värbamisassistendina. Juba alguses oli kõikidel minusse palju usku ja Sirje on hiljem kommenteerinud, et ega ta ei arvanudki, et ma pikalt assistendi positsioonil püsin. Ja nii läkski – käesoleva aasta maist toimetan meie büroos värbamispartnerina.

Loe edasi »
blogi

Uute töötajate leidmine – väljakutse ja võimalused

Muutuvas ärikeskkonnas on küll tööandjad tugevamal positsioonil ja otsustavad keda mis tingimustel nad tööle võtavad, siis jälle on töötajatel rohkem valikuvõimalusi ja enesekindlust oma ootusi välja öelda.  Praegu on vaid töökuulutuse avaldamisega üsna keerukas sobivaid kandidaate leida.

Loe edasi »
blogi

Motivatsioon, mis loob sünergiat

Jätkame motivatsiooni teemal – algust tegime eelmises loos veebruaris. Sel korral saad lugeda lisaks sünergia allikatele ka sisemistest ja välistest motivaatoritest.

Loe edasi »
blogi

Kas vanus on oluline?

Muidugi on oluline – mida vanem oled, seda rohkem on sul kogemust ja küpsust. Just sellise suhtumisega saad ka küpsemas eas tööd. Kas 50-aastast tasub enam tööle võtta – muidugi, kui tahad saada kogenud ja küpset töötajat, kes saab täiel määral tööle pühenduda. Kuid siiski pead arvestama, et ta ei pruugi enam iga vile peale jooksma hakata.

Loe edasi »
blogi

Kuidas haridustase töö leidmist tegelikult mõjutab?

Päris kindlasti ei määra ainult kõrghariduse olemasolu edu. On küllaga neid, kes vaatamata pooleli jäänud kõrgkooli õpingutele väga kaugele ja kõrgele on jõudnud.  Kuid nii mõnigi edukas tippspetsialist või -juht on rääkinud, et nad oleksid siiski saanud elus hoopis teisi valikuid teha, kui õpingud oleksid korralikult lõpetatud olnud.

Loe edasi »
blogi

Motivaatorid kui energia ja liikuvuse allikad

Kas tead, mis on sind käivitav jõud? Et kui seda töös on, ununeb väsimus, tunned rõõmu ja rahulolu? Kas tead, mis motiveerib sinu kolleege? Tavapäraselt osatakse välja tuua raha ja tunnustus. Kuid valikulaud on oluliselt laiem. 

Loe edasi »
tööotsijale

Kuidas jõuda südamelähedase tööni?

On aeg, mil töötus on kasvanud ja aktiivsus tööturul oluliselt tõusnud. Küllap on nii mõnigi otsustanud, et uuel aastal soovib leida uue töö. Millist eeltööd teha ning kuidas koostada CVd, et pääseda vestlusele?

Loe edasi »
blogi

20 aastat kogemusi ettevõtjana ja ettevõttena

Miks 20 aastat väärib mõtestamist ja tähistamist? See teekond on palju õpetanud. Kogemustest ei kasva õppetunde, kui neid endale ei teadvusta. Iga personaliotsing, koolitus ja coachingu kohtumine on meid rikastanud ja targemaks teinud. Oleme õppinud tähistama igat väikest saavutust, et hoida head energiat ja töörõõmu.

Loe edasi »
juhtimine

Personalidokumendid – mida ja miks on vaja?

Ettevõtte juht vastutab, et töötaja tööle vormistamine on korrektne ja kõik tema töötamisega seonduv seaduspärane. Kas teie ettevõtte töölepingute muudatused on kõik kirjalikult sõlmitud ja allkirjastatud?

Loe edasi »
blogi

Sihtotsing – miks ja kuna?

Tavapäraselt kasutatakse sihtotsingut tippjuhtide ja tippspetsialistide leidmiseks. Eks ikka püütakse esialgu avaliku konkursiga sobivat töötajat leida, kuid see ei pruugi tulemusi tuua. Milles põhjus?

Loe edasi »
blogi

Veebisuhtlus kandideerimisel

Meie elu on kolinud internetti. Nii on ka viimase aja värbamised toimunud veebi teel.  Muidugi jääb siis puudu silmast-silma kohtumise personaalsusest ning seda olulisem on teadvustada nüansse, mis kandideerimist mõjutavad.

Loe edasi »

Kuidas valida koolitajat või värbamispartnerit?

Novembri Äripäeva raadio saates rääkisime mitmekülgsest koostööst oma klientidega. Sirje ja Kadi kutsusid oma kogemust jagama meie pikaaegse kliendi – endise Vabamu juhi ja praeguse kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsleri Merilin Piipuu.

Loe edasi »