Blogi

AP nov1 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching

Kuidas valida koolitajat või värbamispartnerit?

Novembri Äripäeva raadio saates rääkisime mitmekülgsest koostööst oma klientidega. Sirje ja Kadi kutsusid oma kogemust jagama meie pikaaegse kliendi – endise Vabamu juhi ja praeguse kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsleri Merilin Piipuu.

Loe edasi »
koolitus - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
koolitus

Kuidas valida ettevõttesse koolitust?

Koolitus ei ole täna enam tööandjate ainuke valik töötajate arendamisel. Võimalusel kasutatakse personaalsemaid, teemale sobilikumaid ja pikaajalisemat kasu toovaid viise. Sirje ja Kristi räägivad Äripäeva raadios, milliseid erinevaid võimalusi on meil lisaks koolitamisele töötajate arendamisel pakkuda.

Loe edasi »
sisseelamine - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
meeskond

Kuidas sisseelamisprotsessi edukalt juhtida?

Kuula Äripäeva raadio saadet ja saad teada, mida sisseelamisel silmas pidada ning milliseid vigu vältida uue töötaja vastu võtmisel, oma töötaja uude rolli- ja lapsehooldus-puhkuselt tuleva kolleegi tööellu aitamisel? Kuidas uue meeskonna ette astuv juht koostöö- ja usaldussuhteid üles ehitab?

Loe edasi »
- Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Supervisioonist superviisoriga

Palusin intervjueeritavaks oma hea kolleegi Kristi Põldma, kes lõpetas pea 3 aastat kestnud coachi ja superviisori väljaõppe International Coaching and Supervsion Instituudis (ISCI).

Loe edasi »
mentorlus FB - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Mentorlus loob uut väärtust

Mentorlus aitab suurendada töötajate motivatsiooni ja kokkukuuluvustunnet. Läbi selle kasvab ettevõtte majanduslik edu. Milline on mentori roll ja kuidas mentorlust püsivana hoida? Kuidas luua väärtust loovat mentorkultuuri?

Loe edasi »
- Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Endine ja uus juht ühes meeskonnas

Värbajatena puutume ikka kokku olukorraga, kus juhi tähtajaline leping lõppeb ja korraldatakse uus avalik konkurss. Loomulikult on senine  juht oodatud kandideerima. On küllalt olukordi, kus ta ei osutu enam valituks. Kuid kui tema kompetents on valdkonnas suur ja temaga töösuhet jätkata, on olukord keeruline. Kas sellel võib olla õnnelik lõpp?

Loe edasi »
pilt blogi juuni 2020 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Sisekonkursside võimalused, aga ka riskid

Värbajatena vastame pidevalt kandidaatide küsimusele – milline on ettevõttesisene karjäärivõimalus?   Samaaegselt oleme ettevõtete personalijuhtide ja juhtide partneriks, kui nad soovivad sisekonkursi kandidaate hinnata. Et otsustada – kes on uuele ametikohale sobivaim, keda on õige edutada. Niisiis – kas avatud konkurss või sisekonkurss?

Loe edasi »
- Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Karjäärivalikud mõjutavad eluteed

On aeg, mil paljud mõtlevad uuele karjäärile. Lapsed valivad kooli, kuhu minna õppima – milline suund valida? Tööturul on palju koondamisi ja suuri muudatusi – paljud peavad tõsiselt kaaluma karjäärimuutust. Kunagi ei ole hilja oma tööelus muutust teha. Mida varem hakkad sa teadlikult fookuses hoidma eluks seatud eesmärki, seda suurem on elule tagasi vaadates rahulolu saavutatu üle.

Loe edasi »
Sirje coachingu sertifikaat pilt - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
coaching

Sirje – Professional Coach

On privileeg olla lõpuni kuulatud. Mõistetud rohkemgi kui ise ennast mõistad. Et oma mõtteid korrastada ja oluline eesmärk enda jaoks lahti mõtestada. Minevikust saab tulevik, kui võtad sealt positiivse kogemuse. Sõnastad selle ja vormid plaaniks, mille järgi on hea ja kindel astuda. Just see juhtub, kui koged professionaalset coachingut.

Loe edasi »
- Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Tervisekriisist motivatsioonikriisi

Meie elus on nii palju muutusi, uuega kohanemist ja teistmoodi tegemist. See väsitab ja kurnab. Pead kohanema tööle naasmisega. Kuidas hakkama saada? Ja kuidas siis hakkama saad, kui polegi enam tööd, kuhu tagasi minna? Ees on ootamas motivatsioonikriis. Ma pean, ma pean, ma pean… Kui alustaks sellest, et püüad mõelda: ma tahan, ma tahan, ma tahan…  

Loe edasi »
1000x1000 keerulise aja - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Keerulise aja positiivne mõju ja kavatsus

Meie rahulolu sõltub vaatenurgast. Ja sellest, kuidas me antud olukorda enda jaoks mõtestame. Ühel sõnal võib olla suur kaal, et kogu mõte muutuks. Vaid 38% vajab uusi töötajaid … kuulge, see on ikka väga palju! Miks vaid?! Kas e-suhtlus on ikka kõikvõimas ja päriselt meile sobiv? Kahtlen sügavalt. Inimestena vajame teise energiat, inimlikku kontakti ja teineteise tunnetust. Et üksteist mõista ja jõustada.

Loe edasi »
kas on oige aeg tootajaid varvata 14aprill 2020 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kas praegu on õige aeg uusi töötajaid värvata?

Ettevõtete jaoks on õhus küsimus – kas praegu on uue inimese värbamiseks õige aeg? Siin ei olegi ühest õiget või valet vastust. See kindlasti sõltub otsitavast positsioonist, selle olulisusest ettevõttes ning valdkonnast. Kui see positsioon on ettevõttes olulisel kohal – siis julgustame alustama värbamist just praegu.

Loe edasi »
Kuidas oma eesmargid tegelikult ellu viia scaled 1 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kuidas oma eesmärgid tegelikult ellu viia?

Aasta algul mõtlevad paljud – mida tahan saavutada, kuhu jõuda? Leia alanud aastasse kasvõi üks oluline uus/parem asi, mis muudab sinu elu rõõmsamaks ja õnnelikumaks, mis suurendab sinu rahulolu iseendaga. Kui aastaga selle oma ellu lubad, saad aasta lõpul rahulolevalt nentida – oli hea aasta …

Loe edasi »
Kuidas oma karjaari edule poorata - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kuidas oma karjäär edule pöörata?

Olen üle 20 aasta omanud privileegi kohtuda inimestega, kes on oma karjääris muudatust planeerimas. Mõnedel õnnestuvad töökoha vahetused lihtsalt, teised aga ei leia kuidagi uut ja sobivat tööd. Mida on tööintervjuud mulle õpetanud?

Loe edasi »