Blogi

August2018 Palkame vaid kogemustega superinimesi scaled 1 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Palkame vaid kogemustega superinimesi!

Oleme kolleegidega viimasel ajal palju arutanud – millest see tuleb, et klientidele uute töötajate leidmine läheb järjest keerulisemaks. Kas tõesti on põhjus selles, et töö tegijaid ongi vähemaks jäänud? Või…superinimeste otsimine võiks asenduda õigete inimeste arendamisega.

Loe edasi »
August 2018 Kas ehitussektoris on lojaalsust - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kas ehitussektoris on lojaalsust?

Tänapäeval ollakse üldiselt lojaalsemad oma karjäärile kui ettevõttele. Kui investeerid oma töötajate arendamisse, investeerid ka meeskonnatunde tekkimisse. Võib juhtuda, et juba sellest piisab, et sa ei pea kulutama aega ja raha uute töötajate värbamisse ega  palgaralliga kaasa tormama. Ka siis, kui igapäevane töö käib „objektil“ ning igapäevased inimlikud kontaktid ei toimu mitte ettevõtte kontoris vaid töömaal.

Loe edasi »
August 2018 andmebaas - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
tööotsijale

Meie uuenenud andmebaas

Oleme koostöös hea partneri Brightspark OÜ-ga arendanud nii kandidaatide kui meie büroo töötajate jaoks mugava ja turvalise andmebaasi Talendipank. Edaspidi toimuvadki kandideerimised läbi Talendipanga. Kui oled meie konkurssidel varem osalenud või soovid seda edaspidi teha – ole hea, võta hetk ja saa sellega tuttavaks.

Loe edasi »
Kiiresti mitte kiirustades - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
personaliotsing

Kiiresti, kuid mitte kiirustades

Uute töötajate valikul saadab edu neid, kes tegutsevad kiiresti, kuid mitte kiirustades. Kindlasti on vaja planeerida aega ettevalmistusse, kandidaatide leidmisse, nendega kohtumisteks ja põhjalikumaks süvenemiseks. Kõike seda tehes meeles pidada – closing on jõudnud müügist värbamisse ja sobiva kandidaadiga tuleb tööleping sõlmida võimalikult kiiresti.

Loe edasi »
Noored kuhu edasi - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
karjäär

Mõeldes noortele – kuhu edasi?

Gümnaasiumi lõpetajal on vaja mõista, kuidas toime tulla selles maailmas, kus on palju valikuid ja valikuvabadust. Varasemalt sageli kirutud rutiin „kooli-koju-kooli“ võis olla küll tüütu, kuid võttis endalt ära vajaduse ise mõelda, mida oma eluga peale hakata. Noore gümnaasiumilõpetaja suurim väljakutse on muuta oma pühendumist – vaid väga hästi tehtud töö on väärt tegemist. Lihtsam on neil, kes juba koolis õppides soovisid saavutada maksimumi – nad on õppinud pingutama ja tõsiselt tööd tegema.

Loe edasi »
Kutsetunnistus - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
koolitus

Milleks mulle täiskasvanu koolitaja kutse?

Kui konverentsil tutvustatakse mind kui „tippkoolitajat“, siis tahan tunda, et see pole reklaamitrikk vaid see vastab ka tõele. Koolitajate turgu aitab väga hästi korrastada riiklik täiskasvanud koolitajate kutse süsteem. Muidugi, kui koolitus algab, ei loe enam paber. Loeb see, mis sünnib sellel koolitusel. Kas koolitaja saab osalejatega kontakti, tekitab usaldust ja oskab teemat veenvalt esitada. Loeb see, et osalejatel õpitust ka kasu on.

Loe edasi »
kes on sinu ettevotte aririsk aprill 2018 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kes on sinu ettevõtte äririsk?

Soovitan juhtidel mõelda oma inimestele ja kaaluda, kas mõni neist võib olla ettevõttele äririskiks. On siis tegemist inimesega, kellele ainuisikuliselt on teada äristrateegiline informatsioon, kes ainukesena valdab võtmekompetentse või on veel midagi, millele äriturvalisusele mõeldes pead tähelepanu pöörama.

Loe edasi »
Kas leiame alati hea lahenduse aprill2018 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kas leiame alati hea lahenduse?

Mõnede otsuste puhul on teada, et pidime valima kahe halva vahel. Polegi head lahendust – ikka on keegi, kellele otsus ei meeldi või kellele teeb see kahju. Ja on neid, kellele on see väga vajalik. Kui on sellised valikud, kus raha räägib ja argumenteerib, ei tohi silmist lasta olulisemat – kõige tähtsamad on inimesed.

Loe edasi »
edukas toootsing1 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
tööotsijale

Kuidas töö otsimisel edukas olla?

Uue töö otsimine on põnev teekond, mis paneb end analüüsima, tekitab parajalt pinget ja lisab ellu veidi ärevust. Kui oled valinud õige suuna ja selles ka värbajat veenad, on uus töö sinu!

Loe edasi »
juhtimiskultuur - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Miks juhtimiskultuur nii oluline on?

Liidrid ei vastuta tulemuste eest, vaid inimeste eest, kes vastutavad tulemuste eest. Võttes kedagi tööle tema oskuste pärast, töötab ta sinu juures raha pärast. Kuid töötaja, kes usub sama asja, mida sinagi, pühendub tööle südamega. Iga juht peaks oskama öelda – miks ma seda tööd teen, millega ma inimesi sütitan.

Loe edasi »
Too disain - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Töö disain – loome selgust

Disain on jõudnud kohtadesse, kus varem selle peale ei mõeldud. Näiteks mõeldakse meditsiinis teenuste disainile – pole sugugi nii, et lähed arsti juurde ja saad rohu. Või teine näide – valdade ühinemisega on vaja infoliikumine hoopis uuele tasemele viia. Töö disain on vajalik ka igas äriettevõttes. Ettevõtete äri on pidevas muutumises, allkirjastatud ametijuhendid ei ole piisavalt paindlikud. Iga töötaja loob tegelikult ise oma töö – vastavalt sellele, millised on tema tugevused, kogemused ja oskused.

Loe edasi »
Ei utlemine - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

”Ei” ütlemine on selguse loomine

On inimesi, kellel „ei“ tuleb väga lihtsalt, nii et vahel tahaks küsida – miks mitte „jah“. Ja kui on eitav seisukoht välja öeldud, siis selle juurde ka jäädakse. See on justkui „selgroo“ näitamine. Mõtlen nii, et alati tasub enne seisukoha kuuldavaks tegemist kaaluda erinevaid variante, nende hulgas ka seda, et millistes tingimustes oleks võimalik nõustuda.

Loe edasi »
varbamisotsus tehakse loppkohtumisel - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Värbamisotsus tehakse lõppkohtumisel

Viimasel ajal räägitakse palju sellest, et värbamine on muutunud järjest keerukamaks, uute töötajate leidmine nõuab nutikust, raamist välja mõtlemist. Oleme nõus – nii see ongi. Seepärast on väga oluline läbi mõelda, kuidas toimuvad lõppkandidaatide kohtumised otsese juhiga. Ilmselt on just tema see, kes lõppvaliku teeb. Meie ettevõtte projektijuhid on alati lõppkohtumistel juures, et olla kindlad värbamisprotsessi sujumises. Tänu sellele näeme erinevat käitumist. Soovime uue aasta algul oma mõtteid ja tähelepanekuid teiega jagada.

Loe edasi »
koolitused
blogi

Meeskonnakoolitusel ühtset meeskonda luues

Aasta algus on õige hetk mõelda oma meeskonnale – mis on see, mida me juurde vajame? Kas mõni oskus, uus teadmine? Kas mõnele inimesele või kõigile? Koolituse planeerimist alusta alati eesmärgi sõnastamisega. Ja ära oota paarilt koolituspäevalt kõikide probleemide lahendamist. Muutused toimuvad sammhaaval, vahel veelgi aeglasemalt…

Loe edasi »
mis on sinu ettevotte rosin - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Mis on sinu ettevõtte “rosin”?

Kui alustame personalikonkurssiga, püüame leida oma kliendi juures neid olulisi „rosinaid“, mille pärast inimesed tahaksid sinna tööle minna. Küsime alati ka kliendilt – mida me ütleme tööpakkumist tehes kandidaatide küsimusele „miks ma peaksin sinna tööle minema?“ Sageli jäädakse vastuse andmisega jänni ja ollakse ikka veel arvamusel, et meie valime, mitte tööotsija ei vali. Vaadakem olukorraga tõtt – võitlus heade töötajate pärast on tõsine. 

Loe edasi »
mangime et on konkurss scaled 1 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Mängime, et on konkurss

Aeg-ajalt juhtub, et mõni kandidaat uurib – kas see on ikka tegelik konkurss või lihtsalt peate seda mängu mängima. Meie saame alati rahuliku südamega öelda – me teeme alati oma tööd ausate reeglite järgi. Kuid ilmselt ei saa seda öelda mitte kõik ettevõtted. Arvan, et konkursside „mängult“ läbiviimine on pikas perspektiivis halb valik.

Loe edasi »