Blogi

Koik algab juhist scaled 1 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kõik algab juhist

Praegu on aeg, mil mõeldakse uutele koolitusplaanidele. Päris sageli tõdetakse, et mitte midagi uut koolitajatel pakkuda pole, kõik juba vana tuttav. Nii võib see vahel tõesti tunduda kogemustega juhtidele, kes end juhina juba kümneid aastaid on arendanud. Kui koolitusturg enam mitte millegagi ei üllata, on aeg rohkem endasse vaadata ja mõelda, millised on küsimused praegu minu kui inimese ees. 

Loe edasi »
sihtotsing valjakutse varbajale - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Sihtotsing – väljakutse värbajale

Viimasel paaril aastal häid töötajaid ainult töökuulutust kasutades enam ei leia. Kui, siis vaid assistentide ametikohtadele. Ülejäänud positsioonid nõuavad värbajalt väga suurt tööd, et viia pakutav ametikoht nendeni, kes ise seda pole märganud või esialgu isegi ei kaalu sellele ametikohale asumist. Värbaja roll on mõista potentsiaalse kandidaadi ootusi uuele tööle ja kui antud pakkumine võiks talle sobiv olla, on vaja osata seda „müüa“.

Loe edasi »
Kuidas coaching edasi aitab liikuda - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kuidas coaching edasi aitab liikuda?

Coaching on arengu nõustamine, kus coach aitab süstmeeseid küsimusi esitades coacheel endas suuremale selgusele jõuda ja läbimõeldud tegevusplaan teha. Sageli on inimeste eesmärgid ebamäärased ja need tulevad teiste tahtmistest. Kui sa teed midagi, mida ise väga ei taha, siis tõenäoliselt leiad palju põhjusi mitte tegemiseks. Eesmärk
peab sulle endale oluline ja väärtuslik olema. Coahing algab sellise eesmärgi sõnastamises, mida inimene ise soovib oma elus saavutada.

Loe edasi »
Tonu Lehtsaar - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
artiklid

Tippjuhi üksildus

Tõnu Lehtsaar: “Kui töötasin Tartu Ülikooli õppeprorektorina, tundsin end üksikumana kui kunagi varem. Arvasin, et see on eraasi, kuid märkasin, et teised tippjuhid puutuvad kokku sama probleemiga.”

Loe edasi »
On sul midagi oodata - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

On sul midagi oodata?

Ootamine toidab uusi lootusi, annab elule värvi. Oodates anname endale võimaluse unistada. Nii on väga mõistlik oma puhkusesse plaanida toredaid emotsioone ja kohtumisi. Mida enam oled oma ellu ootamisväärset plaaninud, seda lihtsam on igapäevarutiiniga toime tulla.

Loe edasi »
Kuidas videointervjuul onnestuda - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kuidas videointervjuul õnnestuda?

Et personalikonkursid kiiremini ja ajasäästlikumalt toimuksid, oleme hakanud kasutama videointervjuud. Saadame kandidaatidele lingi 3-5 küsimusega, millele vastamine jäädvustatakse videolindile. Kuna see viis on enamuse jaoks uudne, siis jagan veidi selgitusi ja soovitusi.

Loe edasi »
Sisekonkursi voidud ja kaotused - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Sisekonkursi võidud ja kaotused

Ettevõtted vajavad pidevalt uusi inimesi – kas siis seoses kasvu, struktuurimuudatuse või mõne töötaja lahkumisega. Esimene mõte peaks olema – kas meie ettevõtte mõni töötaja võiks sellele ametikohale sobiv olla? Ja siis tekib küsimus – kas teha kellelegi konkreetne pakkumine või korraldada sisekonkurss?

Loe edasi »
kuidas kujuneb arvamus teisest inimesest - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Kuidas kujuneb arvamus teisest inimesest?

Me vaatame teisi inimesi läbi oma sisemise raamistiku, seda endale sageli teadvustamata. Tajume teist inimest terviklikult ja see on mõjutatud meie enda vajadustest, ootustest ja motiividest. Olen korduvalt kogenud, et kohtumistel annavad kliendid kandidaatidele hinnanguid, mille peale ma ise pole tulnud. Siin pole küsimus selles, kellel on õigus, vaid pigem – milline on hinnangu andja enda personaalne maailm.

Loe edasi »
milleks meeskonnakoolitused - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Milleks meeskonnakoolitused?

Miks on meeskonnale vaja korraldada koolitusi, kus räägitakse koostööst, väärtustest, ootustest üksteisele? Kui meeskond ei võta aega töövälisteks kohtumisteks ja sügavamateks jutuajamisteks, muutuvad suhted pinnapealsemaks, ei märgata kolleegi kui ta abi või tuge vajab, igaüks hakkab justkui iseenda asja ajama. Kaob meeskonnana kokkukuuluvustunne.

Loe edasi »
tahaksin muutuda aga hakkama ei saa - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Tahan muutuda, aga hakkama ei saa

Kellel iseendale uusaastalubadused antud, kellel arenguvestlustel eesmärgid seatud. On aeg alustada muutuste käänulist teekonda. On vähe neid, kes pidevalt enda arengus edasi julgevad astuda. Ma ei mõtle siin karjääriredelit ülespoole. Pigem isiksuslikku kasvamist. See on kõige alus. Küll siis tulevad ka uued karjääriastmed.

Loe edasi »
DiSC uus - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Efektiivsem suhtlemine DiSCi abil – on see võimalik?

Kas olete tundnud, et mõne inimesega tekib väga hea klapp – te mõtlete ja käitute sarnaselt. Või kui mõtlete enda suhtlemisvajadusele – kas teile sobib üksi töötamine, oma asja ajamine või vajate just pidevat suhtlemist, inimestega lävimist ning koosolemist? Kuid mis siis paneb inimest ühel või teisel viisil käituma?

Loe edasi »
miks moni firma aina uusi tootajaid otsib - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Miks mõni firma aina uusi töötajaid otsib?

Küllap on nii mõnegi ettevõtte pidevad samale ametikohale kandideerima kutsuvad töökuulutused silma jäänud ja küsimusi tekitanud. Miks nad jälle samale ametikohale inimest otsivad? Mis seal viga on? Vahel on sellised ettevõtted oma otsingutega meieni jõudnud. Korduvad valed valikud on kulutanud hulga aega ja raha.

Loe edasi »
IMG 6641 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
juhtimine

Usaldus meie elus

Millega saavutan mina ja igaüks teist oma kolleegide usalduse? Töötajates peab olema sügav usk oma juhti, kolleegidesse ja ettevõttesse – siis on nad valmis tegema tööd suure pühendumisega. Selle aluseks on juhi väärtused, mis väljenduvad igapäevases elus. Selles, kuidas juht oma kolleegidega suhtleb, probleeme lahendab, juhtimisotsuseid teeb.

Loe edasi »
IMG 6815 1 - Tammiste Personalibüroo | Värbamine - Koolitus - Coaching
blogi

Sinu mõte minu peas

Inimese üle otsustades kuula millest ja kuidas ta räägib, uuri tema sõnade tähendusi ja küsi juurde erinevaid näiteid. Püüa järelduste tegemisel lähtuda temast, mitte enda mõtetest, hirmudest või eelhoiakutest.

Loe edasi »