fbpx
Tammiste Personalibüroo - värbamine, koolitus

Soovitusi tööotsinguks

Tööotsingu protsess võib esmapilgul tunduda keeruline, emotsionaalselt raske ning arvatakse, et suur osa on õnnel. Õnnestuva töösuhte loomisel on oluline lähtuda eesmärgipärastest ning teadlikest tegevustest. Toome välja soovitusi, millega leida töökoht, mis on just sinule mõeldud.

Soovitused tööotsinguks, värbamine
 • Sinu eesmärk – mõtle ja kaardista, milline võiks olla valdkond, kuhu soovid tööle minna (teenindus, tootmine, ehitus, haldus, põllumajandus, jne.). 
 • Kui suur ettevõte on sulle sobiv – tee nimekiri kõikidest ettevõtetest, kus näeksid end töötavat.
 • Täienda nimekirja pidevalt – jälgi uudiseid ja märka mida ettevõtete kohta kirjutatakse.
 • Analüüsi oma oskusi ja kogemusi – mis võiks olla sinu järgmine unistuste töö? Ole realist ning väldi oma CV saatmist kohta, kus sa tegelikult hakkama ei saaks, sest sul puuduvad tööks vajalik(ud) haridus/teadmised/kogemused. Need on formaalsed nõudmised, mille alusel tehakse eelvalik. Nii säästad ennast „ei“ vastustest või hoopis sellest, et sa üldse vastust ei saa. 

Kahjuks paljud ettevõtted ei saada kõikidele kandideerijatele tagasisidet. Igaks juhuks ja õnne peale kandideerimine võib tekitada pingeid. Seega ära võta seda isiklikult, pigem näitab see tööandja värbamiskultuuri,värbamise läbiviija teadlikkust või ka suhtumist oma töösse.

 • Koosta oma CV ja motivatsioonikiri, mida saad vastavalt ametikohale kohendada. Ole tähelepanelik ning korrektne, et kirjas poleks valesid nimesid või ettevõtet.
 • Jälgi avalike töövahendusportaalide pakkumisi, tee endale sinna konto ning lisa korralik CV. Paljudel personalifirmadel on loodud enda talendipangad, kuhu saad konfidentsiaalselt andmeid sisestada. Sel viisil saad teada ka konfidentsiaalsetest või sihtotsingu tööpakkumistest. Tammiste Personalibüroo saadab kaks korda kuus uudiskirja, kus on ülevaade käimasolevatest konkurssidest. Liitu meie uudiskirjaga ning oled kursis tööpakkumistega!
 • Saada ise oma CV koos korraliku motivatsioonikirjaga kõikidesse ettevõtetesse, kuhu sooviksid tööle minna. Töö otsimine pole mitte kuidagi häbiasi. Enamus inimesi on elus mõnikord olukorras, kus ta peab endale uut tööd otsima.
 • Mõtle läbi, kas oleksid valmis ka elukohta muutma. Kui jah, siis kui kaugele ja kuidas planeeriksid elukorraldust. Seda küsitakse vestlusel kindlasti, kui töökoht on mujal. Võid motivatsioonikirjas kirjutada valmisolekust elukohta muutma.
 • Otsi personalijuhi meiliaadress ja saada talle oma CV koos motivatsioonikirjaga – äkki on nad just praegu uut inimest otsimas ja sina sobid suurepäraselt! Väiksemas ettevõttes tegeleb uute töötajate värbamisega ettevõtte, saada oma CV talle.  Kui sulle ei vastata – ära heitu! Järelikult ei ole neil sulle hetkel midagi sobivat pakkuda.
 • Tee endale nimekiri ettevõtetest, kuhu oled oma CV saatnud. On piinlik, kui sinuga võetakse ühendust ja sa ise ei mäleta, et oled ise sinna CV saatnud. Kui helistaja siiski üllatab sind ja sa ei mäleta selle konkursi kohta kuigi palju, siis palu võimalust tagasi helistada ja tuleta selle konkursiga kõik seonduv oluline kiiresti meelde.
 • Tee märkmeid kokkulepete kohta. Märgi endale üles, kuidas otsinguprotsess edasi läheb ning mis ajaks võib vastust oodata.
 • Võta ühendust inimestega, kes võiksid sulle tööotsingul nõu, soovitusi, vihjeid anda.

   

 • Mõtle läbi, kui kaua saad endale tööotsingut lubada ja millistel palga tingimustel tööle lähed.
 • Ole valmis uues ametis alustama lihtsamast tööst ja madalama palgaga – kui oled end näidanud tubli töötajana, liigud aja jooksul edasi. Seda nii tööülesannetes, vastutuses kui ka palgas.

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.