Olles oma klientidele partneriks uute töötajate värbamisel, puutume igapäevaselt kokku ettevõtete mainega. On ettevõtteid, kuhu uute töötajate leidmine on lihtne – nende tuntus tööjõuturul on positiivne, see toob konkursile talente ja tipptegijaid. Üheks võimaluseks oma mainet kujundada on osaleda Peresõbraliku tööandja märgise taotlemisel.
Peresõbraliku tööandja märgise programm Peresõbraliku tööandja märgis tõendab, et tööandja hoolib oma töötajaskonnast ning hindab tema soove ja vajadusi töö- ja pereelu ühildamisel ning on selle jaoks muutnud oma organisatsioonikultuuri pere- ja töötajasõbralikumaks.
Peresõbralikud meetmed mõjutavad positiivselt töötajate töö- ja pereelu ühildamist ning tööandja enda konkurentsivõimelisuse kasvu ning võib omada pikaajalist positiivset mõju ühiskonnale laiemalt.
Mis on peresõbraliku tööandja märgise mudel?
Peresõbraliku tööandja märgise mudel on mitme-etapiline hindamis- ja konsulteerimisprotsess, kus vaadatakse üle tööandja võimalused ja töötajate ootused ning vastavalt ootustele ja soovidele pannakse kokku plaan ning rakendatakse vastavaid pere- ja töötajasõbralikkust soodustavaid meetmeid.
Mida märgis ettevõttele annab?
Programmi kõige suuremaks eesmärgiks on, et töötajad oleksid õnnelikud ning et juhid oskaksid neid juhtida. Programmis osalemine paneb ettevõtteid mõtlema selle üle, mis tundega inimene hommikul tööle tuleb. Kui töötajal on hea olla, siis see on otseselt seotud ettevõtte ärilise edukusega. Õnnelikud töötajad on kõige paremad ettevõtte brändi saadikud. Programmi tegevuste mõjul väheneb tööstress, töölt lahkumine on viidud miinimumini, tööõnnetuste arv väheneb, paraneb töötajate tervis ning kasvab töötajate produktiivsus. Programm pakub ka erinevaid koolitusi märgist taotlevatele ettevõtetele, nt brändingu, tööõnne, personaliuuringute jms teemadel. Samuti pakutakse osalejatele võrgustikku – sarnaselt mõtlevad organisatsioonid, üritustel kohtumine, parima praktika teabe vahetamine ning miks mitte ka teineteise koolitamine väljatöötatud ning toimivate lahenduste osas.
Tutvu peresõbraliku tööandja märgise programmiga siin!
Loe veel:
Milline on hea juht?
Kuidas siis talente hoida?