Blogi
Tammiste blogis jagame personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Praktilisi nõuandeid jagavad nii meie värbamispartnerid kui ka -spetsialistid. Loe meie blogi postitusi!
Millal on õige aeg kasutada sihtotsingut?
Sihtotsing on personalivärbamise strateegia, mis võimaldab ettevõttel leida täpselt sobivad kandidaadid, hoides samal ajal protsessi diskreetsena. Sellist lähenemist kasutatakse sageli juhtudel, kus avalik värbamine võib põhjustada soovimatut tähelepanu või ei ole veel olemasolevat meeskonda teavitatud uue inimese värbamisplaanist.
Juhtimine kui teekond
Kui juht võtab ettevõtte juhtimist kui projekti, mis erinevates etappides käest kätte antakse, jääb puudu pikast vaatest ja läbimõeldult strateegia elluviimisest. Sellise juhi meeskond laguneb kergesti. Juht loob mõtteviisi. Kui tema on “projektipõhine“, on seda ka tema töötajad.
Kuidas ennetada vigu juhtide värbamisel?
Juhtide värbamine on üks organisatsiooni olulisemaid ja keerulisemaid ülesandeid. Iga juht mängib võtmerolli ettevõtte kultuuri, väärtuste ja strateegiliste eesmärkide saavutamisel. Seetõttu on kriitilise tähtsusega, et juhtide valikuprotsess oleks põhjalik ja läbimõeldud.
Aina enam võidavad värbamiskonkursse kandidaadid väikelinnadest
Viimaste aastate trendid näitavad selgelt, et üha enam ettevõtteid eelistavad värbamisel kandidaate just väiksematest linnadest nagu näiteks Tartu, Pärnu, Viljandi.
3 tööturu müüti, millest tark juht täna kindlasti hoidub
Meie värbamispartner Heidi Hansar kirjutab artiklis 3 müüdist, millest tark juht kindlasti hoidub, kui hakkab enda tiimi talente otsima.
Vallandatud – uskumatu, aga tõsi!
Vallandamine on delikaatne teema, aga kahjuks vältimatu osa tööelust. Loe lähemalt Sirje Tammiste artiklit, mis põhjustel töölepinguid lõpetatakse.
Lähed puhkama ja võtad arvuti kaasa?
Kuidas saavutada tõeline puhkus? Miks on oluline enda aeg-ajalt välja lülitada? Meie värbamispartner ja juhtkonna liige Ilona Viilu jagab enda mõtteid ja kogemust. Loe lähemalt!
Mõtteid PARE konverentsilt “Päriselt. Võrdselt.”
Ilona ja Kadi käisid PARE 2024. aasta konverentsil „Päriselt. Võrdselt.“, mis keskendus sel aastal juhtimisele läbi võrdsuse ja mitmekesisuse ning jagavad mõtteid, mis konverentsilt enim kõnetasid.
Coachiv töövestlus kui uus trend
On aeg mõiste „intervjuu“ asendada sõnaga „töövestlus“. Intervjuu tähendab ju, et üks küsib ja teine vastab. Coachival vestlusel ei kasutata ettevalmistatud küsimusi – need kasvavad välja kandidaadi jutust.
Kas heaperemehelikkus on tööandjale eeliseks või pigem koormaks?
Meie värbamispartner ja koolitaja Heidi Hansar jagab enda kogemust Tornator Oyj metsandusspetsialisti otsingust ning seletab lahti, mis teeb tööandja heaperemehelikuks?
Värbamispartneri vastutusrikas roll
Värbamispartner on ettevõtte võtmeisik, kelle kompetents aitab ettevõttel sobivate kogemuste- ja isikuomadustega kandidaate leida. Lõppvaliku teeb juht nende kandidaatide seast, kelle värbaja on eelnevalt välja valinud.
Tagasiside kui väljakutse
Kui tihti ja millest PEAB just oma töötajatega nelja silma all rääkima? Kas arenguvestlusi peab ikka tegema, räägin ju inimestega pidevalt? Kuidas keerulist vestlust pidada?
Kuidas sünnib koolitus?
Vahel küsitakse ikka, kuidas meie koolitused sünnivad ning milline on ettevalmistus, et täita koolituspäevad osalejatele uusi teadmisi ja oskusi andva sisuga. Meie koolitajad Sirje ja Kadi avavad koolituste loomeprotsessi telgitaguseid.
Podcast: tööjõuturg lähivaates: ootused, väljakutsed ja võimalused
Kui palju on tööjõuturg tegelikult muutunud? Kuidas on töö sisu, töökohad ja töökorraldus uute ootustega kohanenud ja nendele vastavaks kujunenud? Kas töömaailm on läbi teinud arengu, mille tulemusena on tekkinud uued väljakutsed? Kuula Podcasti.
Mis on tööintervjuu eesmärk?
Jagame ühe kandidaadi tagasisidet, mis pani meid mõtisklema ja arutama tööintervjuu teemal laiemalt. Arutasime, mis on tööintervjuu ja kas see sõna on tänases kontekstis iganenud? Kas värbaja on kandidaadi hindaja või hoopis kaasteeline?