Prioriteedid paika!

Kirjutan erilises meeleolus – on veel mõned päevad ja algab puhkus. Lõpetasin äsja Remarque „Taeval ei ole soosikuid“ lugemise – mõtted elu väärtustamisest ja arusaamast, mitte midagi pole iseenesest mõistetavat. Ainus tee õnnelikkusele avaneb läbi iga inimese suutlikkuse valitseda iseenda üle. Paljud meist sõidavad justkui võidusõitu, tajumata algust või lõppu. Kui tihti küsime – miks ma seda teen, mis on eesmärk?

Neid küsimusi olen koos coacheedega paljudel selle aasta kohtumistel küsinud. Kui lagunevad olulised suhted, jäävad sündimata lapsed või kaotad tervise, on juba hilja. Iga suhe vajab aega ja pühendumist. Kui prioriteet on töö ja raha, ununeb sageli see, mis on tegelikult tähtis. Töö rügamise hulluses kaovad elust armsad inimesed. Ühel hetkel pole kedagi, kellega oma võite tähistada. Liigne stress mõjub naise organismile vahel päris ootamatult – ning lapse saamine on vaid arstide kätes. Sest naise enda organism ei toimi. Mul pole küll käepärast teaduslikke uuringuid, loodan, et minu kogemus on pigem erandlik, kuid need erandid hirmutavad. Kui noor naine teaks, et ülepinge võib takistada emaks saamist, kas ta siis loobuks karjäärist? Tahame olla meestega võrdsed, kuid oleme loodud tundlikumate ja õrnematena. Justkui häbeneme seda, varjame end karmi maski taha ja väliselt saame hakkama. Loeb aga see, mis on päriselt, igaühe sees.

Läbipõlemine on ajakirjanduses üle ekspluateeritud teema. Neid lõputuid lugusid lugedes loeme nagu kellestki väga võõrast, märkamata, et need inimesed on meile väga lähedal, aru andmata, et ise oled teel sellesse kuristikku. Kui tööintervjuudel kohtud järjest nendega, kes peale rasket tööperioodi vajasid aastat taastumiseks, sest ei suutnud keskenduda, magada, kadus elurõõm, tuleb reaalsus väga lähedale. Paljud meist töötavad end surnuks. Sest tuleb olla edukas, on väga tugev sotsiaalne surve.

Õnneks on noor põlvkond targem. Ta ei ole enam nõus tegema ületunde, sest „tahan elada oma isiklikku elu, tegeleda hobidega, olla sõpradega“ – umbes sellist ütlemist olen palju kuulnud. Tööandjatele see aga ei meeldi. Peame siiski kokku leppima – elu on maraton, ei maksa sprinteri tempot arendada. Jooks jääb lühikeseks.

Võtan ise ja tee seda ka sina – võta sel suvel aega mõtlemiseks ja isiklikuks inventuuriks. Et ise endaga kokku leppida õigetes prioriteetides ja läbi mõelda – mida ma reaalselt teen, et need saavutada. Kes on need inimesed, keda soovin ka kümne aasta pärast enda ümber näha? Millises füüsilises, vaimses ja emotsionaalses seisus tahan olla ning mida ma ise selleks teen?

Kui prioriteedid on paigas, saad otsustada kuidas oma aega planeerid. Aja planeerimine on oma elu juhtimine. Et saavutada tasakaalu ja tunda end õnnelikuna.

Kui inspiratsiooni ei leia, loe Remarque: „Kes midagi ei oota, ei saa ka pettuda“, ütleb ta ühe tegelase sõnadega. „Kui midagi iseenda heaks ei tee, ei saa ka õnnelik olla“, lisan omalt poolt mina. Imelist puhkust!


Loe veel:

Läbipõlemine kutsehaiguseks
Mis aitab endas selgusele jõuda?

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.

Kodulehe tammistepersonal.ee isikuandmete vastutav töötleja on Tammiste Personalibüroo OÜ (registrikood 10443655) asukohaga Rüütli tn 38, Pärnu linn, Pärnu maakond 80011, tel 56 988 100 ja e-kiri info@tammistepersonal.ee.

MILLISEID ISIKUANDMEID TÖÖDELDAKSE

  • nimi, ettevõtte nimi, telefoninumber ja e-posti aadress;
  • lisanduvad saadetud sõnumid.

MIS EESMÄRGIL ISIKUANDMEID TÖÖDELDAKSE

Isikuandmeid kasutatakse kliendi päringute haldamiseks.
Isikuandmeid nagu e-post, telefoni nr, kliendi nimi, töödeldakse selleks, et lahendada teenuste osutamise seonduvaid küsimusi.
Kodulehe kasutaja IP-aadressi või teisi võrguidentifikaatoreid töödeldakse kodulehe kui infoühiskonna teenuse osutamiseks ning veebikasutusstatistika tegemiseks.

ÕIGUSLIK ALUS

Isikuandmete töötlemine toimub kliendiga sõlmitud lepingu täitmise eesmärgil.
Isikuandmete töötlemine toimub juriidilise kohustuse täitmiseks (nt raamatupidamine ja tarbijavaidluste lahendamine).

VASTUVÕTJAD, KELLELE ISIKUANDMED EDASTATAKSE

Isikuandmed edastatakse kodulehe klienditoele päringute haldamiseks.
Isikuandmeid võidakse edastada infotehnoloogia teenuste pakkujatele, kui see on vajalik kodulehe funktsionaalsuse või andmemajutuse tagamiseks.

TURVALISUS JA ANDMETELE LIGIPÄÄS

Isikuandmeid hoitakse Zone Media (zone.ee) serverites, mis asuvad Euroopa Liidu liikmesriigi või Euroopa Liidu majanduspiirkonnaga liitunud riikide territooriumil. Andmeid võidakse edastada riikidesse, mille andmekaitse taset on Euroopa Komisjon hinnanud piisavaks ning USA ettevõtetele, kes on liitund andmekaitse kilbi (Privacy Shield) raamistikuga.
Juurdepääs isikuandmetele on kodulehe töötajatel, kes saavad isikuandmetega tutvuda selleks, et lahendada kodulehe kasutamisega seonduvaid tehnilisi küsimusi ning osutada klienditoe teenust.

Koduleht rakendab asjakohaseid füüsilisi, organisatsioonilisi ja infotehnilisi turvameetmeid, et kaitsta isikuandmeid juhusliku või ebaseadusliku hävitamise, kaotsimineku, muutmise või loata juurdepääsu ja avalikustamise eest.

ISIKUANDMETEGA TUTVUMINE JA PARANDAMINE, NÕUSOLEKU TAGASIVÕTMINE, KUSTUTAMINE

Isikuandmetega tutvumiseks, nõusoleku tagasi võtmiseks ning andmete kustutamiseks tuleb võtta ühendust e-posti teel info@tammistepersonal.ee. Taotlusele vastatakse mitte hiljem kui kuu aja jooksul ning täpsustakse andmete kustutamise perioodi.

VAIDLUSTE LAHENDAMINE

Isikuandmete töötlemisega seotud küsimused saata e-kirjana info@tammistepersonal.ee. Järelevalveasutus on Eesti Andmekaitse Inspektsioon (info@aki.ee).