fbpx
Tammiste Personalibüroo - värbamine, koolitus

Kuidas arenguvestlustest meeskondlik eesmärk teha?

Olen sel sügisperioodil teinud palju arenguvestluste koolitusi. Nagu ikka, algavad need umbusu ja tõrksusega – kellele seda jama vaja on. Õnneks on mulle teadaolevalt koolituse lõpuks kõik aru saanud – ilma alluvaga silmast silma, südamest südamesse rääkimata ei saa teda kuidagi juhtida. Nimetame me neid vestlusi siis arenguvestlusteks, tulemusvestlusteks, hindamisvestlusteks või koostöövestlusteks. Oluline on nende sisu ja eesmärk. Kui kuulen, kuidas tulemusi kasutatakse koolitusplaanide tegemisel, on see vaid väike osa sellest kasutegurist, mida sellistest jutuajamistest võtta võiks.

Kuigi need vestlused on alati konfidentsiaalsed, soovitan ma olulisemaid kokkuleppeid kogu meeskonnaga jagada. Ettevõtte areng saab tulla vaid seal töötavate inimeste arengust. Seepärast on alati oluline ettevõtte eesmärgid töötajateni viia ja koos mõelda – kuidas inimene omalt poolt saab nende eesmärkide saavutamisele kaasa aidata ja mida tema selle läbi võidab. Kui jutuajamiste tulemusi aga meeskonnas omavahel jagada ja kõik kuulevad milliseid eesmärke teised kolleegid võtsid, muutuvad tehtud plaanid kõvasti välja öeldud lubadusteks. Kui teised juba ootavad, millal sa teatud tegevustega alustad, on väga raske see lihtsalt unustada. Tekib nn. sotsiaalne surve – võta see ette, me arvestame sinu panusega.

Nii hakataksegi omavahel arutama – kuidas sul läheb, mida oled teha jõudnud, oled ikka oma eesmärgi poole teel. Ja hakatakse astuma samme, mis muidu oleksid tegemata jäänud, sest igapäevased kiired asjad pressivad peale. Elus ei tohi kunagi unustada oma pikaajalisi eesmärke, muidu ei jõua kuhugi, seikled vaid igapäevases tormlemises. Meeskonnas jagatud pikaajalised eesmärgid muutuvad kindlateks sihtideks.

Tore on need ka meeskonna toas seinale panna – siis tuletavad end veel eriti meelde. Hiljuti ütles mu kolleeg, et see paber on küll seinalt maha võetud, aga mul on mu lubadus meeles … Mis sest, et poole aastaga on mõtted muutunud – need tulenevad meie töö vajadustest. Ja juurde saab omandatud see, mida töö rohkem nõuab. Oluline on edasi liikuda ja seeläbi ettevõtet edasi viia.

Arenguvestlustele pühendatud aeg on hea investeering vaid siis, kui sellest tulenev teadlikkus iseendast ja oma potentsiaalist jõustab meeskonda ja annab ettevõtte arengule uut hoogu.

 

Loe veel:

Milleks küll need arenguvestlused?
Arenguvestluste võlu ja valu

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.