fbpx

Closing värbamisel

Müügis räägitakse closingust, kus toodet on juba tutvustatud, kliendi vajadused on selgitatud, tingimustes kokku lepitud ja on vaja müük lõpuni viia, käed lüüa. Miks on sellest väga oluline eduka värbamise puhul rääkida?

Töötaja palkamine on tegelikult töökoha müük ühelt poolt ja oma aja ning kompetentsuse müük teiselt poolt. Kuna tööandja on uue töötaja palkamisest huvitatud, siis on tema huvides sobiva kandidaadiga võimalikult kiiresti tööleping vormistada. Ka siis, kui kandidaat saab tööle tulla paari kuu pärast või tööandja ise on valmis tööd pakkuma mõne aja pärast.

Vali hoolega, kuid ära venita.

Kindlasti ei tohi personalivalikut kiirustades teha. Kuid alati peab mõtlema, kas mitmed voorud ja lisaülesanded on ikka vajalikud? Tugevatel tegijatel pole aega 5-6 korda kohtumistel käia, juba ainuüksi sel põhjusel võib ettevõte headest kandidaatidest ilma jääda. Värbamine võiks toimuda 2-4 nädalaga. Venima jäänud konkursi vastu kaotavad kandidaadid huvi.

Tööotsija vaatab ka teisi pakkumisi – ta ei oska veel sind armastada.

On väga loomulik, et värbamist läbi viiv ettevõte on endast vaimustatud – lugege töökuulutusi ja te näete, kuivõrd sõbralikud kõik meeskonnad on. Kuid kandidaadid ei oska veel sama tunda. Nende jaoks on sinu ettevõte sama armas kui mistahes teine. Ja nad võtavad vastu sobiva pakkumise, mis varem tehakse.

Kui oled lubanud helistada, siis tee seda kohe kindlasti!

Kui oled lubanud kandidaadile kindlal päeval infot anda, siis selle tegemata jätmine ei näita sind usaldusväärse partnerina. Kas oled sõnapidaja või mitte? See on üks tähtsamaid asju, mida juhilt oodatakse. Kui juba alguses lubadust ei täideta, mis siis veel edaspidi saab? Isegi, kui sul pole kandidaadile midagi uut öelda, siis helista või kirjuta ka seda, et vabandust, otsust veel pole. Ja anna teada, millal see tehakse. Kui sul endal pole aega, palka või palu kedagi. Meil on kogemusi küll, kus juht lubas väljavalitud kandidaadile helistada, kuid unustas. Kahjuks see inimene enam koostööst huvitatud polnud ja otsingut tuli otsast alustada. Vahel on meil ebamugav kontrollida – kas oled juba kandidaadiga ühendust võtnud. Paraku elu näitab, et pigem elada üle see ebamugavus kui otsinguga uus algus teha.

Kindel pakkumine, mis kandidaadile korrektse lepingu näol saadetakse, loob usaldust ning kindlustunnet.

Tavapäraselt ei ole kandidaat valmis enne lahkumisavaldust esitama kui pole pakkumist näinud. Paljudel on kurbi kogemusi, suusõnaliselt kokku lepitud töötingimusi hakatakse hiljem muutma. Töölepingu võib sõlmida oluliselt varem töösuhte alustamisest.

Nii on uue töötaja palkamisel väga oluline õige

inimesega võimalikult kiiresti tööleping sõlmida ja kõik tööga seonduvad olulised detailid varakult läbi rääkida. Closing on värbamisel sama oluline kui müügis.


Loe veel: 

Millised olukorrad võivad personalivalikus tagasilööke põhjustada?
Kuidas siis talente hoida?

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

* kohustuslik

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.