Kas on õige aeg töökohta vahetada?

Töökoha vahetamine on karjääri loomulik osa. Me ei asu enam töökohale mõttega töötada seal kuni pensionipõlveni. Või kui just pension mõne aasta kaugusel pole. Vahel siiski tundub, et otsust uus töö leida piisava põhjalikkusega ei kaaluta ja vahel on näha nn. shoppamist – vaatan, millise pakkumise saan, veidi proovin, kui ei sobi, vaatan edasi.

Sellisel moel käitudes saavutate mõne aastaga olukorra, kus teid enam kohtumistele ei kutsuta. CV väljendab ebastabiilsust, alla aastased tööperioodid ei mõju hästi. Kui aga ongi töökohad olnud projektipõhised, siis lisa see kindlasti oma CV-sse. Sel juhul on lühikesed tööperioodid tööandjale mõistetavad ja sina potentsiaalse töötajana tõsiselt võetavam. Tööandjad eelistavad kohtuda inimestega, kes oma otsused läbi kaaluvad. Neid võetakse tõsiselt.

Uut tööd tuleks otsima hakata, kui olete oma töös rahulolematu millegagi, mida te ise muuta ei saa. Isegi juhul, kui tunnete, et see ei sõltu teist, saate ometigi juhiga rääkida. Koos arutades leitakse sageli siiski lahendused olukordadele, mis esialgu tundusid lahendamatud. Kui korraldame personalikonkursse, juhtub ikka aeg ajalt, et tööpakkumise saanud räägib siis oma juhiga. Juht võtab aja, kuulab alluvat ja koos leitakse lahendus. Inimene jääb oma töökohale edasi ja meie alustame otsinguga uuesti. See kõik on raisatud aeg – tööotsijale on intervjuudel ja testimistel käimine suur aja ja energia kulu. Olgem ausad, enamasti toimub see töö ajast. Muidugi on see ka meile kaotatud aeg – lisaks vestlustele kulunud ajale ka see, et alustame uuesti ja meie klient peab uut töötajat ootama. Kui aga ikkagi on selge, et samal ametikohal selles ettevõttes jätkates te rahul ei ole, tuleb astuda samm muudatuste teel.

Mõelge läbi – mida ootate uuelt töölt.

Siin on oluline kõik – tööülesanded, -iseloom, -korraldus ja -tempo. Mõelge oma eluperioodile – kas suudate teha pingelist tööd, kui lapsed on väikesed või kui õpingud on pooleli? Inimesel saab korraga olla üks suur eesmärk. Kui aga neid on kaks-kolm, kaasneb sellega liigne närvipinge. Ei maksa ise oma elu keeruliseks elada. Mitte kellelegi pole vaja tõestada, et oled superinimene ja saad kõigega hakkama. Ajakirjanduses ilmuvad edulood on sageli tegelikkust moonutavad. Pole realistlik, et 4 väikelapse ema teeb 10 tunniseid tööpäevi, käib 2-3 korda nädalas trennis ja leiab aega lastega lauamänge mängida! Õnneks oskavad tänapäeval ka väikeste laste isad tempot vajadusel maha võtta, teha vajadusel karjääris paus. Vahel muudetakse selleks ka töökohta.

Kui aga elu on etapis, kus saad täiel määral tööle pühenduda, vaagi hoolega, kuhu ja millist tööd tegema soovid minna.

Kui tead, mida tahad, veenad ka tööandjat.
Alati on eelised nendel kandideerijatel, kes seda tööd tõepoolest selles ettevõttes väga soovivad. Nad käituvad intervjuul veenvalt ja panevad sellega ka tööandja endasse uskuma. Kui aga ise kahtlev olla, hakkavad ka teised sinus kahtlema.


Loe veel:
Töö otsimine paneb enesehinnangu proovile
Kas unistuste töö on olemas?

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.

Kodulehe tammistepersonal.ee isikuandmete vastutav töötleja on Tammiste Personalibüroo OÜ (registrikood 10443655) asukohaga Rüütli tn 38, Pärnu linn, Pärnu maakond 80011, tel 56 988 100 ja e-kiri info@tammistepersonal.ee.

MILLISEID ISIKUANDMEID TÖÖDELDAKSE

  • nimi, ettevõtte nimi, telefoninumber ja e-posti aadress;
  • lisanduvad saadetud sõnumid.

MIS EESMÄRGIL ISIKUANDMEID TÖÖDELDAKSE

Isikuandmeid kasutatakse kliendi päringute haldamiseks.
Isikuandmeid nagu e-post, telefoni nr, kliendi nimi, töödeldakse selleks, et lahendada teenuste osutamise seonduvaid küsimusi.
Kodulehe kasutaja IP-aadressi või teisi võrguidentifikaatoreid töödeldakse kodulehe kui infoühiskonna teenuse osutamiseks ning veebikasutusstatistika tegemiseks.

ÕIGUSLIK ALUS

Isikuandmete töötlemine toimub kliendiga sõlmitud lepingu täitmise eesmärgil.
Isikuandmete töötlemine toimub juriidilise kohustuse täitmiseks (nt raamatupidamine ja tarbijavaidluste lahendamine).

VASTUVÕTJAD, KELLELE ISIKUANDMED EDASTATAKSE

Isikuandmed edastatakse kodulehe klienditoele päringute haldamiseks.
Isikuandmeid võidakse edastada infotehnoloogia teenuste pakkujatele, kui see on vajalik kodulehe funktsionaalsuse või andmemajutuse tagamiseks.

TURVALISUS JA ANDMETELE LIGIPÄÄS

Isikuandmeid hoitakse Zone Media (zone.ee) serverites, mis asuvad Euroopa Liidu liikmesriigi või Euroopa Liidu majanduspiirkonnaga liitunud riikide territooriumil. Andmeid võidakse edastada riikidesse, mille andmekaitse taset on Euroopa Komisjon hinnanud piisavaks ning USA ettevõtetele, kes on liitund andmekaitse kilbi (Privacy Shield) raamistikuga.
Juurdepääs isikuandmetele on kodulehe töötajatel, kes saavad isikuandmetega tutvuda selleks, et lahendada kodulehe kasutamisega seonduvaid tehnilisi küsimusi ning osutada klienditoe teenust.

Koduleht rakendab asjakohaseid füüsilisi, organisatsioonilisi ja infotehnilisi turvameetmeid, et kaitsta isikuandmeid juhusliku või ebaseadusliku hävitamise, kaotsimineku, muutmise või loata juurdepääsu ja avalikustamise eest.

ISIKUANDMETEGA TUTVUMINE JA PARANDAMINE, NÕUSOLEKU TAGASIVÕTMINE, KUSTUTAMINE

Isikuandmetega tutvumiseks, nõusoleku tagasi võtmiseks ning andmete kustutamiseks tuleb võtta ühendust e-posti teel info@tammistepersonal.ee. Taotlusele vastatakse mitte hiljem kui kuu aja jooksul ning täpsustakse andmete kustutamise perioodi.

VAIDLUSTE LAHENDAMINE

Isikuandmete töötlemisega seotud küsimused saata e-kirjana info@tammistepersonal.ee. Järelevalveasutus on Eesti Andmekaitse Inspektsioon (info@aki.ee).