Kas ülekaal mõjutab tööle saamist?

Sellise küsimusega pöördus minu poole Tiina Lang ajakirjast “Mari”. Kuna artiklit meile ei saadeta, postitan oma kommentaari.

Tööle saamisel on mitmeid aspekte – professionaalsus, kandideerija „meeldimine“ ning sobivus meeskonda, töö sobivus kandideerija tervisega. On ameteid, kus töötaja peab mõjuma meeldivalt – eelkõige need, kes esindavad ettevõtet klientide silmis. On ameteid, kus on oluline vaid töötaja töösooritus, tema oskused. See, kuidas ta välja näeb, ei mõjuta töö tulemust. On ka töid, kus oluliselt ülekaaluline ei saagi töötada – tuleb olla palju jalgadel, füüsiliselt aktiivne, liikuda kitsastel treppidel, jne. Olen otsinud laojuhatajat, kus oma tööruumi sai ta mööda kitsast keerdtreppi. Konkursil kandideeris mitmeid ülekaalulisi, arutasin seda nendega ja nad ise ütlesid, et nad ei jaksa pidevalt üles-alla ronida.

Kuid kindlasti on inimese välimus esmamulje kujundaja ja sellest ei saa mööda vaadata. Ka on inimestel mitmeid müüte, millest nad pole teadlikud ja mida võtavad otsustamise aluseks – näiteks on ülekaalulised inimesed mõnede arvates vähese tahtejõuga.

Usun, tööle kandideerimise eelised on heas füüsilises vormis, elurõõmsatel ja toreda suhtlemisega inimestel, kes antud ametikohale oma oskuste ja kogemuste põhjal sobivad. Kui kandideerijate hulgas kellelgi mõni neist faktoritest nõrgem on, ongi eelis teisel. Sagedamini komistatakse küll pigem vähese suhtlemisoskuse taha. Kõikides töödes on oluline, millise mõttelaadi ja pühendumisega on inimene. Just see määrab lõpliku otsuse. Kui ülekaaluline on oma ala professionaal ja igati meeldiva suhtlemisega, saab ta kindlasti tööle. Kui aga ta konkursi läbiviijaga avatult suhelda ei oska, on see tõsisem takistus kui tema kehakaal.

Ilmselt siin määrab inimese enda mõttelaad – kas kaal on tekitanud temas alaväärsustunde või on ta oma kehaga sõber, usub endasse ja paneb ka teised uskuma.

Liiga palju räägitakse meil kehakaalust kui ilu ja atraktiivsuse näitajast. Minu jaoks on see pigem tervise ja eluviisi näitaja.

Olen seda meelt, et arst, kes on ülekaaluline, ei mõju dieedist rääkides tõsiselt võetavana.

Kui ülekaal tuleneb tervisest, võiks seda sobival hetkel ka kandideerimisel rääkida. Kui see aga on liigsöömise tulemus ja inimene pole endaga rahul, on see vaid otsustamise hetk. Kas tahan pidevalt oma kilode pärast kurta või otsustan toitumisele otsa vaadata. Olen ise 15 kilo alla võtnud ja tean, see on mõtlemises kinni. Kui aga tunned, et kehakaalu pärast jääb elus midagi saavutamata, tee valik ja muuda oma toitumist ja liikumist. Siin ei ole midagi keerulist. Paraku annab see teema leiba paljudele ametitele.

Nüüd, enne lähenevat rannahooaega, hakkavad sel teemal kirjutama kõik naisteajakirjad. Istutades sellega pähe mõtte kehakaalu olulisusest elu õnne leidmisel. Seal hulgas ka töö õnne leidmisel …

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.

Kodulehe tammistepersonal.ee isikuandmete vastutav töötleja on Tammiste Personalibüroo OÜ (registrikood 10443655) asukohaga Rüütli tn 38, Pärnu linn, Pärnu maakond 80011, tel 56 988 100 ja e-kiri info@tammistepersonal.ee.

MILLISEID ISIKUANDMEID TÖÖDELDAKSE

  • nimi, ettevõtte nimi, telefoninumber ja e-posti aadress;
  • lisanduvad saadetud sõnumid.

MIS EESMÄRGIL ISIKUANDMEID TÖÖDELDAKSE

Isikuandmeid kasutatakse kliendi päringute haldamiseks.
Isikuandmeid nagu e-post, telefoni nr, kliendi nimi, töödeldakse selleks, et lahendada teenuste osutamise seonduvaid küsimusi.
Kodulehe kasutaja IP-aadressi või teisi võrguidentifikaatoreid töödeldakse kodulehe kui infoühiskonna teenuse osutamiseks ning veebikasutusstatistika tegemiseks.

ÕIGUSLIK ALUS

Isikuandmete töötlemine toimub kliendiga sõlmitud lepingu täitmise eesmärgil.
Isikuandmete töötlemine toimub juriidilise kohustuse täitmiseks (nt raamatupidamine ja tarbijavaidluste lahendamine).

VASTUVÕTJAD, KELLELE ISIKUANDMED EDASTATAKSE

Isikuandmed edastatakse kodulehe klienditoele päringute haldamiseks.
Isikuandmeid võidakse edastada infotehnoloogia teenuste pakkujatele, kui see on vajalik kodulehe funktsionaalsuse või andmemajutuse tagamiseks.

TURVALISUS JA ANDMETELE LIGIPÄÄS

Isikuandmeid hoitakse Zone Media (zone.ee) serverites, mis asuvad Euroopa Liidu liikmesriigi või Euroopa Liidu majanduspiirkonnaga liitunud riikide territooriumil. Andmeid võidakse edastada riikidesse, mille andmekaitse taset on Euroopa Komisjon hinnanud piisavaks ning USA ettevõtetele, kes on liitund andmekaitse kilbi (Privacy Shield) raamistikuga.
Juurdepääs isikuandmetele on kodulehe töötajatel, kes saavad isikuandmetega tutvuda selleks, et lahendada kodulehe kasutamisega seonduvaid tehnilisi küsimusi ning osutada klienditoe teenust.

Koduleht rakendab asjakohaseid füüsilisi, organisatsioonilisi ja infotehnilisi turvameetmeid, et kaitsta isikuandmeid juhusliku või ebaseadusliku hävitamise, kaotsimineku, muutmise või loata juurdepääsu ja avalikustamise eest.

ISIKUANDMETEGA TUTVUMINE JA PARANDAMINE, NÕUSOLEKU TAGASIVÕTMINE, KUSTUTAMINE

Isikuandmetega tutvumiseks, nõusoleku tagasi võtmiseks ning andmete kustutamiseks tuleb võtta ühendust e-posti teel info@tammistepersonal.ee. Taotlusele vastatakse mitte hiljem kui kuu aja jooksul ning täpsustakse andmete kustutamise perioodi.

VAIDLUSTE LAHENDAMINE

Isikuandmete töötlemisega seotud küsimused saata e-kirjana info@tammistepersonal.ee. Järelevalveasutus on Eesti Andmekaitse Inspektsioon (info@aki.ee).