fbpx
Tammiste Personalibüroo - värbamine, koolitus

Kes on sinu elu peremees?

On sulle keegi öelnud: „ nii tahaksin kohtuda, aga aega pole“, või :„ peaksin rohkem perega olema, aga aega pole, töö neelab kogu päeva ja tüki õhtust“ … ?

Tegelikkuses pole meil elus mitte midagi muud kasutada kui aeg. Nii nagu kasutad aega, sellist elu ka elad. Tohutu pühendumine ühele valdkonnale toob edu selles, millesse aega paned. Ning tekivad probleemid mõnes teises, kuhu aega napib. On päris võimatu olla üht viisi edukas absoluutselt kõiges. Inimesel saab korraga olla 1-2 tähtsat rolli, ei enamat.

Mind ennast suunab valikute tegemisel alati üks põhimõte – tähtsate inimeste ja asjade jaoks on alati aega. Aega ei anta, seda võetakse. Kui lapse kontsert või võistlus on oluline, siis seal on vanemad kohal. Kui mõne inimesega koos olemine on oluline, siis see aeg lihtsalt võetakse. Kui mu sõbral on sünnipäev ja soovin teda näha, siis ma lähen tema juurde. Unustades isegi helistamise ei maksa kunagi öelda, et polnud aega. Polnud meeles, oleks ausam. Kui mu areng on mulle tähtis, siis ma leian aja lugemiseks, koolitustel osalemiseks. Kui juhina on meeskond mulle tähtis, siis ma planeerin aja oma inimestega rääkimiseks.

Aega võttes tuleb alati millelegi öelda „ei“, see peaks olema teadlik ja tulema sisemisest veendumusest – jah, seda ma tõesti tahan. Väline sotsiaalne surve paneb inimesed tegema valesid valikuid. Igal korralikul inimesel peab ju olema pere – on üldine arvamus. Iga inimene vajab lähedust, emotsionaalset tuge, üksolemise tunnet, on levinud seisukoht. Tegelikult vajatakse lähedust väga erineval määral. On palju inimesi, kelle jaoks on ülioluline privaatsus, võimalus olla üksi, omaette. See on nende kvaliteetaeg. Seepärast ei tohiks oma ellu võtta kohustusi, hobisid ja inimesi mitte sotsiaalsest survest tulenevalt vaid sellest, mida ise inimesena väärtustad ja tegelikult tahad.

Oma elu saad vaid ise luua. Aja juhtimine on oma elu juhtimine. See ei ole pelgalt meisterlik kalendri täitmine vaid sisemine kokkulepe iseendaga – mis on mulle tegelikult tähtis. Kui tellid ettevõttesse ajajuhtimise koolitust, kaalu ka seda poolt. Lisaks paljudele nippidele, mis õpetavad paremini oma elu korraldama, on igaühel vaja iseendaga kokkuleppele jõuda. Outlooki täitmine ei ole veel ajaplaneerimine.

Millest kirjutad, sellest ka mõtled… Enne puhkust kirjutasin prioriteetidest, mis vaja paika saada. Palju mul puhkust polnud, küll aga piisavalt selleks, et prioriteetidele mõelda. Nüüd olen juba mõne nädala töö olnud ja taas mõtted eesmärkidel, prioriteetidel, …

Sest on olnud juba mitmed kohtumised coacheedega. Kuidas rohkem jõuda, on olnud keskne küsimus. Kuidas õigeid valikuid teha, on minu küsimus.

 

Loe veel:

Prioriteedid paika!
Läbipõlemine kutsehaiguseks

 

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.