Koondamise ehk outplacement koolitus
Kui ettevõte vabastab ümberkorralduste tõttu töölt tublisid töötajaid, on oluline pakkuda tuge koondamist läbiviivatele juhtidele, töötuks jäänud töötajatele kui tööle jääjatele.

EESMÄRK
Koolituse eesmärk on aidata ettevõttes luua läbimõeldud terviklik koondamisprotsess ja anda koondamist läbiviivatele töötajatele selle protsessi juhtimiseks vajalikke teadmisi ja oskusi.
TULEMUSED JA ÕPIVÄLJUND
- Ühiselt mõeldakse läbi, kuidas ja millist tuge pakutakse juhile, kuidas teavitatakse koondamisest koondatavat ja kogu meeskonda;
- mõistetakse koondamisjärgse kriisi etappe ja sümptomeid ning osatakse valida sümptomitele vastav käitumisviis;
- mõistetakse suhete ja psühholoogilise lepingu katkemise mõju koondatud töötajale ja toe pakkumise olulisust;
- osatakse toetada meeskonda, kust kolleeg(id) lahkuvad. Oleme kogenud, et sageli jääjate peale ei mõelda. Nemad vaatavad igapäevaselt tühjaks jäänud tooli ja lauda ning kogevad kaotusvalu. Sageli hakkavad ka nemad uut tööd otsima, kui neile piisavalt tähelepanu ja tuge ei pakuta. Seda aitab ära hoida läbimõeldud toetussüsteem, meeskonna nõustamine või supervisioon;
- osalejad teavad raskete jutuajamiste struktuuri ja oskavad seda vajadusel kasutada;
- osalejad on õppinud ja harjutanud mõjusaid suhtlemisoskusi koondamisvestluste pidamisel, tugevate emotsioonide ja pingetega toimetulekuks.
SIHTGRUPP
Koondamise eest vastutavad spetsialistid ja juhid: personalispetsialistid, personalijuht, keskastme juhid, tippjuht. Koolitusgrupi optimaalne suurus 6 –14 osalejat. Kõigile koolitustel osalejatele põhjalikud õppematerjalid ja tunnistused.
MEETOD
Koolitus toimub 1-päevase koolitusena, kus interaktiivsed lühiloengud vahelduvad erinevate harjutuste ja aruteludega.
- Loe lisaks: Koondamisjärgne nõustamine