fbpx
Tammiste Personalibüroo - värbamine, koolitus

Koondamise ehk outplacement koolitus

Kui ettevõte vabastab ümberkorralduste tõttu töölt tublisid töötajaid, on oluline pakkuda tuge koondamist läbiviivatele juhtidele, töötuks jäänud töötajatele kui tööle jääjatele.

koondamisjärgne nõustamine

EESMÄRK

Koolituse eesmärk on aidata ettevõttes luua läbimõeldud terviklik koondamisprotsess ja anda koondamist läbiviivatele töötajatele selle protsessi juhtimiseks vajalikke teadmisi ja oskusi.

TULEMUSED JA ÕPIVÄLJUND

  • Ühiselt mõeldakse läbi, kuidas ja millist tuge pakutakse juhile, kuidas teavitatakse koondamisest koondatavat ja kogu meeskonda;
  • mõistetakse koondamisjärgse kriisi etappe ja sümptomeid ning osatakse valida sümptomitele vastav käitumisviis;
  • mõistetakse suhete ja psühholoogilise lepingu katkemise mõju koondatud töötajale ja toe pakkumise olulisust;
  • osatakse toetada meeskonda, kust kolleeg(id) lahkuvad. Oleme kogenud, et sageli jääjate peale ei mõelda. Nemad vaatavad igapäevaselt tühjaks jäänud tooli ja lauda ning kogevad kaotusvalu. Sageli hakkavad ka nemad uut tööd otsima, kui neile piisavalt tähelepanu ja tuge ei pakuta. Seda aitab ära hoida läbimõeldud toetussüsteem, meeskonna nõustamine või supervisioon;
  • osalejad teavad raskete jutuajamiste struktuuri ja oskavad seda vajadusel kasutada;
  • osalejad on õppinud ja harjutanud mõjusaid suhtlemisoskusi koondamisvestluste pidamisel, tugevate emotsioonide ja pingetega toimetulekuks.

SIHTGRUPP

Koondamise eest vastutavad spetsialistid ja juhid: personalispetsialistid, personalijuht, keskastme juhid, tippjuht. Koolitusgrupi optimaalne suurus 6 –14 osalejat. Kõigile koolitustel osalejatele põhjalikud õppematerjalid ja tunnistused.

MEETOD

Koolitus toimub 1-päevase koolitusena, kus interaktiivsed lühiloengud vahelduvad erinevate harjutuste ja aruteludega.

Koolitaja

Psühholoog, pikaaegse kogemusega värbamispartner ja täiskasvanute koolitaja Sirje Tammiste

Küsi pakkumist või helista +372 5698 8100

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.