fbpx

Kuidas oma karjäär edule pöörata?

Olen üle 20 aasta omanud privileegi kohtuda inimestega, kes on oma karjääris muudatust planeerimas. Mõnedel õnnestuvad töökoha vahetused lihtsalt, teised aga ei leia kuidagi uut ja sobivat tööd. Mida on tööintervjuud mulle õpetanud?

  • Edukamad on need, kelles on sisemine soov oma tööd väga hästi teha. Nad suudavad end ise motiveerida, leida jõudu ka siis, kui asjad ei laabu. Ära oota, et keegi sind motiveeriks! Seda pole võimalik teha. Teised saavad suurendada või vähendada sinu sisemist motivatsiooni, kuid seda anda või võtta ei saa mitte keegi. Motivatsioon on sisemine tahe oma tööd teha!
  • Märka ja tunnusta inimesi, kellega koos midagi teed. Öeldes teistele positiivset ja head, suurendad seda. Inimesed hakkavad alateadlikult sinuga koos töötades käituma selle järgi, mida nad kuulevad. Positiivseid inimesi soovitakse oma meeskonda palgata.
  • Käitu kui ettevõtja, mis tahes ametis sa oled. Tee alati rohkem kui pead, võta veidi laiemat vastutust ja hooli sellest, et kogu meeskonnal läheks hästi. Siis läheb ka ettevõttel hästi, kui kõik ühise eesmärgi nimel pingutavad.
  • Ole väärikas meeskonna liige! Kui vaadata üht meeskonda kui korvitäit õunu, siis mõned neist lähevad mädanema, mõned ussitavad – nendest soovitakse vabaneda. Kui suudad end vaimult värske ja elutervena hoida, oled igas meeskonnas hinnatud. Energia loob uut energiat …
  • Ole pidavas arengus – leia ikka, mida juurde õppida, milles paremaks saada, mida targemalt teha. Areng ei ole vaid liikumine karjääriredelil, see on sisemine kasv inimesena. Oluline on kasvada sisemiselt, laiendada silmaringi, avastada uut. Vaid nii oled huvitav kolleeg ja kaaslane ning suudad ka muutuvas maailmas kohaneda.
  • Ole paindlik ja algata ise uuendusi – kui teatud viisil on kogu aeg tehtud, siis see enam uut edu ei too. Mistahes ametikohal on hea aeg-ajalt oma tegevused ja tööharjumused värske pilguga üle vaadata.
  • Mõtle konstruktiivselt – miks ei saa vs kuidas saab – need on väga erinevad mõtteviisid. Kas õigustusi otsiv või lahendusi leidev.


Tööandjad otsivad uut töötajat valides mitte ainult neid, kes oskavad tööd teha. Pigem on järjest suuremaks väärtuseks töötahe, suhtlemis- ja  meeskonnatöö oskus. Tähtis on see, kes on uus töötaja inimesena. 

Loe veel:

Noore juhi teekond algab iseenda mõistmisest

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

* kohustuslik

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.