Kuidas oma karjäär edule pöörata?

Olen üle 20 aasta omanud privileegi kohtuda inimestega, kes on oma karjääris muudatust planeerimas. Mõnedel õnnestuvad töökoha vahetused lihtsalt, teised aga ei leia kuidagi uut ja sobivat tööd. Mida on tööintervjuud mulle õpetanud?

  • Edukamad on need, kelles on sisemine soov oma tööd väga hästi teha. Nad suudavad end ise motiveerida, leida jõudu ka siis, kui asjad ei laabu. Ära oota, et keegi sind motiveeriks! Seda pole võimalik teha. Teised saavad suurendada või vähendada sinu sisemist motivatsiooni, kuid seda anda või võtta ei saa mitte keegi. Motivatsioon on sisemine tahe oma tööd teha!
  • Märka ja tunnusta inimesi, kellega koos midagi teed. Öeldes teistele positiivset ja head, suurendad seda. Inimesed hakkavad alateadlikult sinuga koos töötades käituma selle järgi, mida nad kuulevad. Positiivseid inimesi soovitakse oma meeskonda palgata.
  • Käitu kui ettevõtja, mis tahes ametis sa oled. Tee alati rohkem kui pead, võta veidi laiemat vastutust ja hooli sellest, et kogu meeskonnal läheks hästi. Siis läheb ka ettevõttel hästi, kui kõik ühise eesmärgi nimel pingutavad.
  • Ole väärikas meeskonna liige! Kui vaadata üht meeskonda kui korvitäit õunu, siis mõned neist lähevad mädanema, mõned ussitavad – nendest soovitakse vabaneda. Kui suudad end vaimult värske ja elutervena hoida, oled igas meeskonnas hinnatud. Energia loob uut energiat …
  • Ole pidavas arengus – leia ikka, mida juurde õppida, milles paremaks saada, mida targemalt teha. Areng ei ole vaid liikumine karjääriredelil, see on sisemine kasv inimesena. Oluline on kasvada sisemiselt, laiendada silmaringi, avastada uut. Vaid nii oled huvitav kolleeg ja kaaslane ning suudad ka muutuvas maailmas kohaneda.
  • Ole paindlik ja algata ise uuendusi – kui teatud viisil on kogu aeg tehtud, siis see enam uut edu ei too. Mistahes ametikohal on hea aeg-ajalt oma tegevused ja tööharjumused värske pilguga üle vaadata.
  • Mõtle konstruktiivselt – miks ei saa vs kuidas saab – need on väga erinevad mõtteviisid. Kas õigustusi otsiv või lahendusi leidev.


Tööandjad otsivad uut töötajat valides mitte ainult neid, kes oskavad tööd teha. Pigem on järjest suuremaks väärtuseks muutunud töötahe ning meeskonnatöö oskus. Üha olulisemaks on värbamisel muutunud suhtlemisoskus, isikuomadused ja motivatsioon.


Loe veel:

Noore juhi teekond algab iseenda mõistmisest

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.

Kodulehe tammistepersonal.ee isikuandmete vastutav töötleja on Tammiste Personalibüroo OÜ (registrikood 10443655) asukohaga Rüütli tn 38, Pärnu linn, Pärnu maakond 80011, tel 56 988 100 ja e-kiri info@tammistepersonal.ee.

MILLISEID ISIKUANDMEID TÖÖDELDAKSE

  • nimi, ettevõtte nimi, telefoninumber ja e-posti aadress;
  • lisanduvad saadetud sõnumid.

MIS EESMÄRGIL ISIKUANDMEID TÖÖDELDAKSE

Isikuandmeid kasutatakse kliendi päringute haldamiseks.
Isikuandmeid nagu e-post, telefoni nr, kliendi nimi, töödeldakse selleks, et lahendada teenuste osutamise seonduvaid küsimusi.
Kodulehe kasutaja IP-aadressi või teisi võrguidentifikaatoreid töödeldakse kodulehe kui infoühiskonna teenuse osutamiseks ning veebikasutusstatistika tegemiseks.

ÕIGUSLIK ALUS

Isikuandmete töötlemine toimub kliendiga sõlmitud lepingu täitmise eesmärgil.
Isikuandmete töötlemine toimub juriidilise kohustuse täitmiseks (nt raamatupidamine ja tarbijavaidluste lahendamine).

VASTUVÕTJAD, KELLELE ISIKUANDMED EDASTATAKSE

Isikuandmed edastatakse kodulehe klienditoele päringute haldamiseks.
Isikuandmeid võidakse edastada infotehnoloogia teenuste pakkujatele, kui see on vajalik kodulehe funktsionaalsuse või andmemajutuse tagamiseks.

TURVALISUS JA ANDMETELE LIGIPÄÄS

Isikuandmeid hoitakse Zone Media (zone.ee) serverites, mis asuvad Euroopa Liidu liikmesriigi või Euroopa Liidu majanduspiirkonnaga liitunud riikide territooriumil. Andmeid võidakse edastada riikidesse, mille andmekaitse taset on Euroopa Komisjon hinnanud piisavaks ning USA ettevõtetele, kes on liitund andmekaitse kilbi (Privacy Shield) raamistikuga.
Juurdepääs isikuandmetele on kodulehe töötajatel, kes saavad isikuandmetega tutvuda selleks, et lahendada kodulehe kasutamisega seonduvaid tehnilisi küsimusi ning osutada klienditoe teenust.

Koduleht rakendab asjakohaseid füüsilisi, organisatsioonilisi ja infotehnilisi turvameetmeid, et kaitsta isikuandmeid juhusliku või ebaseadusliku hävitamise, kaotsimineku, muutmise või loata juurdepääsu ja avalikustamise eest.

ISIKUANDMETEGA TUTVUMINE JA PARANDAMINE, NÕUSOLEKU TAGASIVÕTMINE, KUSTUTAMINE

Isikuandmetega tutvumiseks, nõusoleku tagasi võtmiseks ning andmete kustutamiseks tuleb võtta ühendust e-posti teel info@tammistepersonal.ee. Taotlusele vastatakse mitte hiljem kui kuu aja jooksul ning täpsustakse andmete kustutamise perioodi.

VAIDLUSTE LAHENDAMINE

Isikuandmete töötlemisega seotud küsimused saata e-kirjana info@tammistepersonal.ee. Järelevalveasutus on Eesti Andmekaitse Inspektsioon (info@aki.ee).