fbpx

Kuidas videointervjuul õnnestuda?

Et personalikonkursid kiiremini ja ajasäästlikumalt toimuksid, oleme hakanud kasutama videointervjuud. Saadame kandidaatidele lingi 3-5 küsimusega, millele vastamine jäädvustatakse videolindile. Kuna see viis on enamuse jaoks uudne, siis jagan veidi selgitusi ja soovitusi.

  • Valmistu küsimustele vastama nii, nagu valmistud intervjuule tulema. Ja vaata palun lisaks oma välimusele ka seda, milline on taust sinu selja taga. Kõige parem, kui leiad koha, kus teised ei liigu ning sein sinu selja taga oleks võimalikult tühi.
  • Kui avad videointervjuu lingi, on sul võimalus paari kolme minuti jooksul oma vastus läbi mõelda. Soovitame ka mõned pidepunktid kirja panna. Nii õnnestub vastamine ehk paremini kui improviseerides.
  • Me anname kandidaadile vastamiseks 2 võimalust ja aega tavapäraselt 2-3 minutit – esimesel korral saad proovida, kuidas ajas püsid, teisel korral esitatu salvestub juba lõplikult.
  • Tühja ekraani rääkimine on kindlasti ebamugav, me teame seda. Siiski püüa ette kujutada, et räägid sõbraliku konsultandiga, kes soovib sinu mõtete põhjal otsustada – kas kutsuda sind kohtumisele. Kohtumisel saad kõikidest olulistest asjadest juba pikemalt rääkida. Nii ei pea muretsema, et aega oli napilt ja kõike ei jõudnud rääkida.
  • Kui end tutvustad, too välja kõige olulisem, mis on tööga seotud. Oluline on põhjendada, miks oled sellest ametikohast huvitatud ja mis tagab sinu õnnestumise. Värbamisel soovime ikka, et kandidaadil oleks teatud haridus ja kogemus. Kui keskendud sellele, et soovid õppida ja areneda, siis tekib tööandjal küsimus – mida sa oled suuteline omalt poolt andma.
  • Kui kandideerimisel on esitatud võõrkeele oskuse nõue, siis anname ühele küsimusele vastamisel sulle võimaluse selles keeles rääkida.
  • Kui sul tekivad tehnilised probleemid – võta julgelt ühendust assistendiga või projektijuhiga. Sind aidatakse ja saad oma intervjuu kindlasti tehtud!
  • Vaatame videointervjuusid sageli koos oma kliendiga – nii saab ta kohe otsingu algul kandideerijatest üldpildi ja võimaluse valikuid mõjutada. Kliendid on kindlasti mõjutatud esmamuljest, sinu keelekasutusest ning mõtete väljendamise selgusest. Alati mõjub hästi küsimuse raamesse jäämine.


Nii lihtne see ongi! Toome digimaailma võimalused värbamisse ja hoiame kokku hulga kandideerija ning konsultandi aega. Kuid ükski tehniline lahendus ei asenda inimlikku kohtumist – nii jääme ikka selle juurde, et kõikide kandidaatidega võimalusel isiklikult kohtuda.

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

* kohustuslik

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.