Kuidas videointervjuul õnnestuda?

Et personalikonkursid kiiremini ja ajasäästlikumalt toimuksid, oleme hakanud kasutama videointervjuud. Saadame kandidaatidele lingi 3-5 küsimusega, millele vastamine jäädvustatakse videolindile. Kuna see viis on enamuse jaoks uudne, siis jagan veidi selgitusi ja soovitusi.

  • Valmistu küsimustele vastama nii, nagu valmistud intervjuule tulema. Ja vaata palun lisaks oma välimusele ka seda, milline on taust sinu selja taga. Kõige parem, kui leiad koha, kus teised ei liigu ning sein sinu selja taga oleks võimalikult tühi.
  • Kui avad videointervjuu lingi, on sul võimalus paari kolme minuti jooksul oma vastus läbi mõelda. Soovitame ka mõned pidepunktid kirja panna. Nii õnnestub vastamine ehk paremini kui improviseerides.
  • Me anname kandidaadile vastamiseks 2 võimalust ja aega tavapäraselt 2-3 minutit – esimesel korral saad proovida, kuidas ajas püsid, teisel korral esitatu salvestub juba lõplikult.
  • Tühja ekraani rääkimine on kindlasti ebamugav, me teame seda. Siiski püüa ette kujutada, et räägid sõbraliku konsultandiga, kes soovib sinu mõtete põhjal otsustada – kas kutsuda sind kohtumisele. Kohtumisel saad kõikidest olulistest asjadest juba pikemalt rääkida. Nii ei pea muretsema, et aega oli napilt ja kõike ei jõudnud rääkida.
  • Kui end tutvustad, too välja kõige olulisem, mis on tööga seotud. Oluline on põhjendada, miks oled sellest ametikohast huvitatud ja mis tagab sinu õnnestumise. Värbamisel soovime ikka, et kandidaadil oleks teatud haridus ja kogemus. Kui keskendud sellele, et soovid õppida ja areneda, siis tekib tööandjal küsimus – mida sa oled suuteline omalt poolt andma.
  • Kui kandideerimisel on esitatud võõrkeele oskuse nõue, siis anname ühele küsimusele vastamisel sulle võimaluse selles keeles rääkida.
  • Kui sul tekivad tehnilised probleemid – võta julgelt ühendust assistendiga või projektijuhiga. Sind aidatakse ja saad oma intervjuu kindlasti tehtud!
  • Vaatame videointervjuusid sageli koos oma kliendiga – nii saab ta kohe otsingu algul kandideerijatest üldpildi ja võimaluse valikuid mõjutada. Kliendid on kindlasti mõjutatud esmamuljest, sinu keelekasutusest ning mõtete väljendamise selgusest. Alati mõjub hästi küsimuse raamesse jäämine.


Nii lihtne see ongi! Toome digimaailma võimalused värbamisse ja hoiame kokku hulga kandideerija ning konsultandi aega. Kuid ükski tehniline lahendus ei asenda inimlikku kohtumist – nii jääme ikka selle juurde, et kõikide kandidaatidega võimalusel isiklikult kohtuda.

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.

Kodulehe tammistepersonal.ee isikuandmete vastutav töötleja on Tammiste Personalibüroo OÜ (registrikood 10443655) asukohaga Rüütli tn 38, Pärnu linn, Pärnu maakond 80011, tel 56 988 100 ja e-kiri info@tammistepersonal.ee.

MILLISEID ISIKUANDMEID TÖÖDELDAKSE

  • nimi, ettevõtte nimi, telefoninumber ja e-posti aadress;
  • lisanduvad saadetud sõnumid.

MIS EESMÄRGIL ISIKUANDMEID TÖÖDELDAKSE

Isikuandmeid kasutatakse kliendi päringute haldamiseks.
Isikuandmeid nagu e-post, telefoni nr, kliendi nimi, töödeldakse selleks, et lahendada teenuste osutamise seonduvaid küsimusi.
Kodulehe kasutaja IP-aadressi või teisi võrguidentifikaatoreid töödeldakse kodulehe kui infoühiskonna teenuse osutamiseks ning veebikasutusstatistika tegemiseks.

ÕIGUSLIK ALUS

Isikuandmete töötlemine toimub kliendiga sõlmitud lepingu täitmise eesmärgil.
Isikuandmete töötlemine toimub juriidilise kohustuse täitmiseks (nt raamatupidamine ja tarbijavaidluste lahendamine).

VASTUVÕTJAD, KELLELE ISIKUANDMED EDASTATAKSE

Isikuandmed edastatakse kodulehe klienditoele päringute haldamiseks.
Isikuandmeid võidakse edastada infotehnoloogia teenuste pakkujatele, kui see on vajalik kodulehe funktsionaalsuse või andmemajutuse tagamiseks.

TURVALISUS JA ANDMETELE LIGIPÄÄS

Isikuandmeid hoitakse Zone Media (zone.ee) serverites, mis asuvad Euroopa Liidu liikmesriigi või Euroopa Liidu majanduspiirkonnaga liitunud riikide territooriumil. Andmeid võidakse edastada riikidesse, mille andmekaitse taset on Euroopa Komisjon hinnanud piisavaks ning USA ettevõtetele, kes on liitund andmekaitse kilbi (Privacy Shield) raamistikuga.
Juurdepääs isikuandmetele on kodulehe töötajatel, kes saavad isikuandmetega tutvuda selleks, et lahendada kodulehe kasutamisega seonduvaid tehnilisi küsimusi ning osutada klienditoe teenust.

Koduleht rakendab asjakohaseid füüsilisi, organisatsioonilisi ja infotehnilisi turvameetmeid, et kaitsta isikuandmeid juhusliku või ebaseadusliku hävitamise, kaotsimineku, muutmise või loata juurdepääsu ja avalikustamise eest.

ISIKUANDMETEGA TUTVUMINE JA PARANDAMINE, NÕUSOLEKU TAGASIVÕTMINE, KUSTUTAMINE

Isikuandmetega tutvumiseks, nõusoleku tagasi võtmiseks ning andmete kustutamiseks tuleb võtta ühendust e-posti teel info@tammistepersonal.ee. Taotlusele vastatakse mitte hiljem kui kuu aja jooksul ning täpsustakse andmete kustutamise perioodi.

VAIDLUSTE LAHENDAMINE

Isikuandmete töötlemisega seotud küsimused saata e-kirjana info@tammistepersonal.ee. Järelevalveasutus on Eesti Andmekaitse Inspektsioon (info@aki.ee).