fbpx
tammmiste, värbamine, koolitus

Mõtteid PARE konverentsilt “Päriselt. Võrdselt.”

Ilona ja Kadi käisid PARE 2024. aasta konverentsil „Päriselt. Võrdselt“, mis keskendus sel aastal juhtimisele läbi võrdsuse ja mitmekesisuse. Rõõm on tõdeda, et kui selle konverentsi algusaastatel oli tegemist ikka puhtalt personalijuhtimisele keskenduva konverentsiga, siis vaade muutub igal aastal laiemaks, teemad on (inimeste)juhtimise fookusega. Personalijuhtide roll on ajas muutunud järjest strateegilisemaks ning  meie olles partneriks ettevõtete juhtidele, näeme kui suurt mõju omab selline vaatenurga muutus.

Konverentsidel ja koolitustel osaledes on meil mitu eesmärki:

  • kuidas saaksime saadud teadmisi kasutada oma meeskonna arendamisel ja mis on need kõige väärtuslikumad mõtted, mida oma inimestele edasi anda?
  • kuidas saaksime neid teadmisi edasi anda oma koostööpartneritele kui oleme neile toeks meeskondade loomisel ja arendamisel?


Viimasel ajal on erinevatel konverentside esinejate ettekannete pealkirjades ikka ja jälle tehnoloogia, AI jne sisse pikitud. Arusaadav, kuna praegusel ajastul tehnoloogia areng mõjutab kõiki eluvaldkondi – ka inimeste juhtimist. Seda suurem oli meie rõõm Pare konvarentsil, kus mitmed esinejad tõid välja “pehmemate” oskuste olulisuse arengus ja edus. Multikultuurne juht Ruben Brunsveldi mõte “Soft skills are power skills” on nii kõnekas, toetav ja edasiviiv. Oleme enam kui veendunud, et suhtlemis- ja koostööoskuste arendamisele fookuse seadmine on see, mis kirjeldab edukat meeskonda ja tulemuslikku ettevõtet nii täna kui ka tulevikus.

Teine oluline teema, mis sügavalt puudutas, on autentsuse teema. Verstoni personalijuht Estel Pukk ütles, et inimesed ongi äri. Nõustume 100%.  Inimesed ongi organisatsioonikultuur ja meeskonnad on oma juhtide nägu. Näeme juhtidele arengupartneriks olles kui olulised sisekaemused käivad neil rolli mõtestamise teekonnal. Olles juhi rollis võib vahel kaduda inimlikkus, autentsus ja kardame olla haavatavad.  Kui tiimiliikmed näevad, kes on juht inimesena (oma tugevuste ja nõrkuste, eksimuste ja õnnestumistega), siis julgevad nemad ka päriselt nemad olla. Ja see loob väärtust tervele ettevõttele!

Meie jaoks sai taaskord kinnitust, et juht ei tohiks karta värvata enda kõrvale mitmekesiseid ja erinevaid inimesi ning rakendada maksimaalselt igaühe tugevusi. Mitmekesine meeskond oma eriilmeliste kolleegidega aitavad ettevõtet edasi ja mõjuvad inspireerivalt. Samuti ei tohi juhina karta välja näidata oma haavatavust, see lähendab tiimi, aitab toetada innovatsiooni ja uute mõtete teket. Ka Tammiste tiimis on väga erineva tausta ja kogemustega inimesi, see rikastab väga meie arutelusid ja ühiseid koosolemisi, tekivad uued mõtted ja seeläbi ettevõte areneb.

Tartu ülikooli professor Raili Marling tõi oma humoorikas ettekandes välja, et võrreldes Euroopa Liiduga on Eestis naiste osakaal tippjuhtide seas endiselt väga madal. Naisjuhid on meedias kajastatud pigem erakordse nähtusena ning näevad juhiks saamise nimel palju vaeva, mehed saavad nagu „muuseas“ tippjuhtideks. See teadmine teeb kurvaks ja peame olema teadlikumad oma valikute tegemises. Ja samas väga inspireeris Sirli Männiksaar, kes on teinud väga hea karjääri tippjuhina rahvusvahelistes ettevõtetes ja julgustas ka teisi värbama naisi juhtivatele positsioonidele.

Konverentsilt jäi õhku mõte, kas peaksime võtma eeskujuks Skandinaavia ja liikuma sinna suunas, et meie ettevõtetes on kindlaks määratud kvoodid naiste ja meeste osakaalu kohta ettevõttes?   Kas selliste standarditega piirame ennast ehk teistpidi jälle? Kuidas see mõjutaks meie ettevõtet ja värbamismaastikku? Ja kas meie ühiskond on selliseks muutuseks üldse valmis?

Aitäh PAREkad, kohtume järgmisel aastal!

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

* kohustuslik

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.