Sa ei vaja tiitlit, et olla juht

“Me kõik oleme sündinud geeniusteks. Kahjuks sureb enamik meist keskpärastena.“ – Robin Sharma

Robin Sharma on üks maailma tunnustatumaid juhtimiseksperte ja populaarne blogija. Ta on pühendunud missioonile aidata organisatsioonidel arendada inimesi, kes on juhid ilma tiitlita ja seega suudavad sel suurte muutuste ajastul jääda võitjate hulka. Lugesin mõni aeg tagasi läbi tema sulest ilmunud bestselleri „Juht ilma tiitlita“.

Mulle meeldib selle raamatu juures mõistujutu stiil– see ei ole igav ja kuiv teooria millestki üüratust. Vastupidi – raamat elab, on põnev, sisaldab huvitavaid karaktereid, kelle kaudu jutustatakse meile ilma tiitlita juhtimise tarkusest.

Sharma ütleb: „Juhid on need, kes teevad asju, mida hädavaresed teha ei taha- ehkki ka nemad ei pruugi neid tahta teha. Neil on nii palju enesedistsipliini, et teha ära see, mis on oluline ja õige-, mitte see, mis on kerge ja lõbus.“

Raamat on jagatud nelja peatükki, millest avaldub kogu tiitlita juhtimise filosoofia.

  • Esimene peatükk kannab pealkirja „Sa ei vaja tiitlit, et olla juht“. Selles paljastuvad järgmised viis reeglit: IMAGE ehk innovatsioon, meisterlikkus, autentsus, gigante vaprus, eetika.
  • Teine peatükk „Rahutu aeg kasvatab suuri juhte“. Märksõna: SPARK ehk siiras suhtlemine, prioriteetide seadmine, avanevad uued võimalused, reageerimine, kiitus. Kolmas peatükk „Mida
  • paremad suhted, seda tugevam juht oled“. Märksõna: HUMAN ehk hoolivus ja abivalmidus, uut moodi arusaamine, meeldimine sõltub suhtlemisest, aita tõsta meeleolu, näita, et hoolid.
  • Neljas peatükk „Et olla suur juht, tuleb enne saada suureks inimeseks“. Märksõna: SHINE ehk selgelt nägemine, hea tervis on rikkus, innustumine on oluline, neid, keda armastad, ei tohi unustada, elustiili parandamine.


Loe veel:

Milline on hea juht?

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.

Kodulehe tammistepersonal.ee isikuandmete vastutav töötleja on Tammiste Personalibüroo OÜ (registrikood 10443655) asukohaga Rüütli tn 38 Pärnu linn, Pärnu maakond 80011, tel 56 988 100 ja e-kiri info@tammistepersonal.ee.

MILLISEID ISIKUANDMEID TÖÖDELDAKSE

  • nimi, ettevõtte nimi, telefoninumber ja e-posti aadress;
  • lisanduvad saadetud sõnumid.

MIS EESMÄRGIL ISIKUANDMEID TÖÖDELDAKSE

Isikuandmeid kasutatakse kliendi päringute haldamiseks.
Isikuandmeid nagu e-post, telefoni nr, kliendi nimi, töödeldakse selleks, et lahendada teenuste osutamise seonduvaid küsimusi.
Kodulehe kasutaja IP-aadressi või teisi võrguidentifikaatoreid töödeldakse kodulehe kui infoühiskonna teenuse osutamiseks ning veebikasutusstatistika tegemiseks.

ÕIGUSLIK ALUS

Isikuandmete töötlemine toimub kliendiga sõlmitud lepingu täitmise eesmärgil.
Isikuandmete töötlemine toimub juriidilise kohustuse täitmiseks (nt raamatupidamine ja tarbijavaidluste lahendamine).

VASTUVÕTJAD, KELLELE ISIKUANDMED EDASTATAKSE

Isikuandmed edastatakse kodulehe klienditoele päringute haldamiseks.
Isikuandmeid võidakse edastada infotehnoloogia teenuste pakkujatele, kui see on vajalik kodulehe funktsionaalsuse või andmemajutuse tagamiseks.

TURVALISUS JA ANDMETELE LIGIPÄÄS

Isikuandmeid hoitakse Zone Media (zone.ee) serverites, mis asuvad Euroopa Liidu liikmesriigi või Euroopa Liidu majanduspiirkonnaga liitunud riikide territooriumil. Andmeid võidakse edastada riikidesse, mille andmekaitse taset on Euroopa Komisjon hinnanud piisavaks ning USA ettevõtetele, kes on liitund andmekaitse kilbi (Privacy Shield) raamistikuga.
Juurdepääs isikuandmetele on kodulehe töötajatel, kes saavad isikuandmetega tutvuda selleks, et lahendada kodulehe kasutamisega seonduvaid tehnilisi küsimusi ning osutada klienditoe teenust.

Koduleht rakendab asjakohaseid füüsilisi, organisatsioonilisi ja infotehnilisi turvameetmeid, et kaitsta isikuandmeid juhusliku või ebaseadusliku hävitamise, kaotsimineku, muutmise või loata juurdepääsu ja avalikustamise eest.

ISIKUANDMETEGA TUTVUMINE JA PARANDAMINE, NÕUSOLEKU TAGASIVÕTMINE, KUSTUTAMINE

Isikuandmetega tutvumiseks, nõusoleku tagasi võtmiseks ning andmete kustutamiseks tuleb võtta ühendust e-posti teel info@tammistepersonal.ee. Taotlusele vastatakse mitte hiljem kui kuu aja jooksul ning täpsustakse andmete kustutamise perioodi.

VAIDLUSTE LAHENDAMINE

Isikuandmete töötlemisega seotud küsimused saata e-kirjana info@tammistepersonal.ee. Järelevalveasutus on Eesti Andmekaitse Inspektsioon (info@aki.ee).