fbpx
tammmiste, värbamine, koolitus
Värbamisspetsialist Monika

Monika: “Tee rohkem, kui sinult oodatakse.”

Meil on taaskord põhjust tähistada, sest meie värbamisspetsialistil ja ettevõtte tugisambal Monikal on Tammiste tiimis täitunud 5 tööaastat. Pidulikku sündmust tähistame traditsiooniks saanud intervjuuga, kust saate lähemalt lugeda, mis Monika värbamismaailma tõi ning mis teda meie juures hoidnud on.

Millised sinu varasemad teadmised ja kogemused on sind meie töös värbamisspetsialistina aidanud?

Minu eelnev kogemus avaliku sektori haridusvaldkonnas oli päris mitmekülgne ning oli kindlasti abiks sujuvaks sisseelamiseks. Olen saanud kogemusi erinevates rollides – noorte- ja karjääriinfospetsialistina ning õppenõustamisteenuste süsteemis infospetsialistina töötades. Viimases rollis oli mul assisteeriv töö – infovahetus, töö arvete ja dokumentidega, klienditeenindus, meeskonna ürituste korraldamine jne. Tammistes alustasin assistendina, kuid tänaseks ei tee ma üldse seda, mida tulin algselt tegema. Arvan, et rohkem on minu professionaalset arengut toetanud õpingud Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži teenuste disaini ja juhtimise erialal, kus õppisin, kuidas asju paremaks teha ja mõelda terviklikule protsessile samas detailidele tähelepanu pöörata. Minu jaoks on oluline, kui saan protsesse lihtsamaks ja mugavamaks teha, näiteks automatiseerides paljusid töölõike efektiivsemaks muuta. Minu tänane kõige suurem võit on see, et kandideerimine Tammiste kodulehe kaudu on kandidaadi jaoks mugav ja lihtne.

Õpingutest tuli kaasa mõtteviis – tee rohkem, kui sinult oodatakse. Tahan üllatada kolleege ja pakkuda head kandideerimiskogemust kandidaatidele – mulle on oluline, et meie kandidaadid saaksid kogu protsessist kaasa hea tunde, info edastamine õigeaegne, korrektne ja inimlikult soe.

5 aastaga on värbamine ja kogu värbamisprotsess muutunud. Seepärast on ka minu töö muutunud ning olen ise arenenud. Varem sihtotsingut sellisel määral polnud vaja teha, kui praegu. Varem inimesed kandideerisid, nüüd ma otsin neid ise.

Oled meiega koos töötanud 5 aastat – mida see aeg on sulle andnud?

Meeskonnas on nii targad naised koos, oleks patt, kui midagi külge ei jää. Väga on väärtustatud õppimine ja areng. Meil on see hästi mõtestatud – lisaks sellele, et on huvitav, peab igas asjas olema ka praktilist väärtust. Vaatan Sirje ja Kadi poolt tehtavaid arenguprogramme – see on nii inspireeriv, mida nad meeskonnale annavad ja et nad tõesti hakkavadki uusi teadmisi ning oskusi kasutama. Olen ise palju juurde õppinud, meeskond on mõjutanud mu mõtteviisi. Suhtlemisoskuste areng on kindlasti läbi nende aastate oluliselt arenenud. Osalesin ka Kadi läbiviidud Gordoni Perekoolis, mis on täiesti elumuutev koolitus. Ikka palju sõltub sellest, milline on su keskkond  – mida ja kuidas räägitakse. Kui oled avatud, jääb ka külge. Meil on palju põnevaid kliente, kandidaate – kuidas inimesed kuhugi jõuavad, sellest on väga põnev osa saada.

Ettevõtte poolne töötaja toetamine ka isiklikus elus paremini toime tulla on minu jaoks väga tähtis. See on väga armas, et Sirje sellistele asjadele tähelepanu pöörab. See, mida meie ettevõttes väärtustatakse, on mõjutanud mind inimesena. Meile omane hoolivus on minu jaoks väga oluline – seda olen meie koostöö ajal ka erinevates olukordades reaalselt kogenud. Läbi toetava suhtumise on minu enesekindlus ka tõusnud. Minu ettepanekud on saanud toetust, see on mind sisemiselt tugevamaks kasvatanud. Julgustus kaasa rääkida, kaasa mõelda. Kõikide mõtted on olulised – see on meie ettevõttele väga omane ja see on mind ka innustanud.

Mulle meeldib, et meil pole vaja karta, kui eksid. On väga okei sellest rääkida, koos lahenduse peale mõelda ja lahendusi otsida. Kui mul midagi ebaõnnestub, olen ikka sisemiselt põdeja. Väga hea, et saan olla avatud ja ebaõnnestumistest rääkida, see loob usalduslikkust ja avatust. Siin väljendub meie mõtteviis „Meie on suurem kui mina“. See pole sõnakõlks, see tegelikult ongi nii.

Värbamine on projektipõhine töö, tavaliselt oli kliendil töötajat eile vaja. Millised on sinu töö suurimad väljakutsed ja õppetunnid?

Mulle meeldib tempokas töökeskkond, mulle ei sobi paigalseis. Venima jäävad värbamisprojektid, kus on keeruline sihtotsing, teen mitu ringi, asjad venivad, tuleb uuesti ja uuesti alustada, see on kõige keerukam. Olen korra elus maratoni jooksnud, kus tuli joosta 2 samasugust ringi. Teisele ringile minek oli kõige keerukam. Samas finišijoont ületades oli tunne ülev. Minu töös on väljakutseks sihtotsingud, kus on väga keerukad ametikohad, sobivaid inimesi ongi vähe, neid üles leida on keeruline. Kui ei edene, siis koos värbamispartneriga mõeldes ja arutades leiame ka uue lähenemise. Suurimad õnnestumised on ikka need värbamisprojektid, kus ma leidsin inimese, võtsin ühendust ja ta lähebki tööle – see on ju väga suur muutus selle inimese jaoks. Ja see pakub mulle suurt rõõmu.

Mulle meeldib, et saan teha erinevaid asju – ametikohad muutuvad, ettevõtete soovid on erinevad. Töö on väga vaheldusrikas.

Kuna vastutan ka Tammiste Talendipanga arenduse ja olen panustanud kodulehe tegemisse, näen ma tulemusi ja et asjad muutuvad paremaks. Olen kiirustaja, tahan kõik ruttu teha. Olen õppinud end pidurdama, et mitte vigu teha. Vahel väike ooteaeg võib lahendada mõned olukorrad ilma tormamata.

Mida hindad oma kolleegides?

Kokku hoidmine, üksteise toetamine ja mõistmine. Meil on omavaheline partnerlussuhe. Värbamispartneritega teeme me projekte koos –  arutame, vahetame mõtteid. Ka minu arvamust küsitakse, koostöö on tõepoolest väga hea.  Praegu olen sotsiaalmeedia tiimis – nii tore on koos teha, ei pea üksi nokitsema. Ühiselt tulevad uued ideed ja hoopis paremad tulemused.

Meil on äge tiim. Tööväline tore koosolemine on mulle oluline ning meil on hea koos olla, on palju rääkida. Meil on Tallinna ja Pärnu kontor – me ei saa ju pidevalt kokku. Kui see toimub, siis ongi palju rääkida. Ise korraldame endale kokkusaamisi, seda me unarusse ei jäta.

Olen leidnud endale häid sõpru – kuigi suhtlen kõikidega, on mõnedest kolleegidest  saanud lähedased sõbrad. Kui keegi neist ka ära on läinud, on suhtlus jäänud.

Mida on vaja, et sina poleks teiste pakkumistele avatud ja jääksid meiega?

Mulle väga sobib see roll, millesse täna kasvanud olen. Mul peab põnev olema ja praegu on piisavalt põnevaid projekte ja väljakutseid.

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

* kohustuslik

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.