fbpx
tammmiste, värbamine, koolitus
Outplacement

Terviklik koondamisprotsess ehk outplacement

Mida suurema tähendusega on töö inimese jaoks, seda valusamalt elab ta töö kaotust üle. Töökoht võib olla osa inimese identiteedist ning töökaotusega kaasnevad sageli mitmesugused emotsioonid ja väljakutsed. Seda mitte vaid töö kaotanud inimesel, vaid kogu meeskonnal.

Töö kaotades on oluline olla iseenda sõber ja anda endale aega toibumiseks. Kuigi kohe uuele töökohale asumine võib tunduda turvaline viis kaotusevaluga toime tulemiseks, on siiski soovitatav enne uue koha otsimist oma tunnetega tegeleda. See võimaldab inimesel töö kaotusega seotud emotsioonidega silmitsi seista ning neid tervendada.

Töösuhte lõpetamine ei puuduta negatiivselt vaid töö kaotanud inimest, vaid tervet tiimi tema ümber. Seetõttu on oluline märgata ja toetada ka meeskonda, kust kolleeg koondati. Lähimad kolleegid võivad samuti kogeda kaotusevalu ning see võib mõjutada meeskonna dünaamikat. Nad võivad hakata uut tööd otsima, nende tulemuslikkus võib langeda ning konfliktide oht võib suureneda. Ühiselt edasi liikumiseks on vaja anda kolleegidele aega kaotusega leppimiseks. Oluline on luua keskkond, kus nad saavad oma tundeid jagada ja toetust leida. Toetav juhtimine ja avatud suhtlus aitavad meeskonnal koos edasi liikuda ning tugevdavad ühtsustunnet.

Meie koondamise ehk outplacement koolitus aitab ettevõttes luua läbimõeldud ja tervikliku koondamisprotsessi ning annab koondamist läbiviivatele töötajatele selle protsessi juhtimiseks vajalikke teadmisi ja oskusi, et koondamisprotsessi viia läbi võimalikult inimlikult ning inimest säästvalt. Lisaks pakume ka koondamisjärgset nõustamist, et toetada töö kaotanud inimest emotsioonidega toimetulekul ning uute sihtide seadmisel.

Tagasiside kliendilt: Merili Aaloe, Luminori People partner

„Luminoris väärtustame oma töötajate heaolu kõrgelt ning hoolime töötajatest terve elukaarel vältel. Paraku on olukordi, kus töösuhe lõpeb koondamise tõttu ning meie huvi on teha seda võimalikult inimkeskselt, pakkudes näiteks lisahüvitisi kui võimalust saada outplacement teenust. Sirje Tammiste bürooga on meil mitmeaastane koostöö. Tööandja seisukohalt on meeldiv, et lisaks personaalsetele vestlustele oma otsese juhi ja personalipartneriga on võimalus rääkida ja konsulteerida oma elu olulistel hetkedel neutraalselt ja konfidentsiaalselt väljaspool maja. Positiivne tagasiside tuleb ka endistelt töötajatelt ning suurim väärtus nende jaoks seisneb suunavate küsimuste küsimise oskuses, võimaluses lihtsalt oma olukord läbi mõtiskleda ning sõbralik ja julgustav toon.”

Koondamisnõustamisel osalenu tagasiside:

„Koondamine oli ootamatu, olin šokis, maailm vajus kokku. Olen kogu elu olnud tööle pühendunud, nüüd järsku – tühjus. Tundsin, et  see on ülekohtune, ebaaus, emotsioonid keesid. Vestlus Sirjega tekitas minus selgema arusaama, mis minuga toimub. Kuigi olen peale koju jäämist mõnede kolleegidega ise ühendust võtnud, siis arvan, rohkem seda ei tee. Inimesed justkui häbenevad, et nendel on endiselt  töö, minul aga mitte. Tundub, et nad ei oska minuga suheldes kuidagi olla.

Kodus olemine ja mitte kellegi huvi minu vastu, on pannud mind endas kahtlema. Enesekindlus on löönud kõikuma ja kahtlen, kas ma üldse midagi teha oskan. Lugedes erinevaid töökuulutusi ja nõutud oskusi, süvendab see madalamat enesekindlust veelgi. On hea, et saan sellel ajal Sirjega oma kõhklustest ja otsingutest Sirjega rääkida. Juba vaikselt julgen oma CVd saata ja vestlusi ootan juba ootusärevuse, mitte hirmutundega. On aidanud mõistmine – kõik minuga toimuv on loomulik. Töö kaotus on lein, millest välja tulemiseks tuleb võtta aega ja otsida toetust.“

Tutvu lähemalt ja võta meiega ühendust:

Koondamise ehk outplacement koolitus

Koondamisjärgne nõustamine ehk outplacement

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

* kohustuslik

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.