Blogi
Tammiste blogis jagame personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Praktilisi nõuandeid jagavad nii meie värbamispartnerid kui ka -spetsialistid. Loe meie blogi postitusi!
Kas unistuste töö on olemas?
Küllap tunnevad paljud peale puhkust, et raske on töösse sisse elada. See tekitab vahel ka küsimuse – kas ma teen õiget tööd? Seda on väga tervislik endalt küsida, sest töö täidab suure osa meie ärkveloleku ajast. On patt teha enamuse aja seda, mis tegelikult ei sobi või ei meeldi. Kuid kas on olemas töö, kus kõik on täiel määral meelepärane?
Et erinevus tõepoolest rikastaks
Personaliotsingus on oluline teadvustada, mille poolest inimesed erinevad. Mis määrab edu selles ametis, selles meeskonnas ja selles organisatsioonis. Sest erinevad tööd saavad hästi tehtud erinevate inimeste poolt.
Töö otsimine paneb enesehinnangu proovile
Enesehinnang on nagu isiksuse selgroog – kui see murdub, laguneb kõik koost. Seepärast hoia positiivset minapilti, oska endas väärtustada seda, mida ise oluliseks pead ning otsi tööd, mis vastab sinu oskustele ja võimetele.
Kas peame konflikte vältima?
Me võiksime osata konflikte vältida olema sedavõrd targad, et kuulame teineteist eriti siis, kui meie arvamused on erinevad. Kuulame, et mõista – miks ta nii arvab. Äkki on selles oma iva ja me koos arutades leiame parima lahenduse?
Kuidas siis talente hoida?
Sellise küsimusega pöördus minu poole mitu juhti, kui olin avaldanud oma eelmise kirjutise sellest, et juhid ei oska oma andekaid tegijaid hoida. Kõige tähtsam – inimesi ei seo meeskonnaga ega motiveeri samad asjad! Kahjuks ei ole nii, et kõigile ühte moodi ja õnn ongi õuel.
Otsime talente – kas ka oskame neid hoida?
Soovides palgata oma meeskonda oma ala tipptegijaid, pead juhina oskama neid väärtustada ja võtma vastutuse ka selle eest, et see inimene läbi ei põleks.
Kas ülekaal mõjutab tööle saamist?
Sellise küsimusega pöördus minu poole Tiina Lang ajakirjast “Mari”. Kuna artiklit meile ei saadeta, postitan oma kommentaari
Kas, kuna ja kuidas väärtustest rääkida?
Kui küsida inimeste väärtuste kohta, siis tavaliselt ollakse vastamisel kimbatuses. Kui küsida ettevõtte väärtuste kohta, siis reeglina peetakse neid kusagil kõrgemal positsioonil välja mõeldud loosungiteks, millel igapäevaeluga palju ühist ei ole.
Miks küll on uue inimese leidmine nii raske?
Ilmselt on uue inimese otsimine iga juhi jaoks peavalu. Isegi kui töölt lahkuva inimese järgmise sammu üle inimlikku rõõmu tunned – saab põnevama ja paremate tingimustega töö, kui senine, jääb lapsepuhkusele …
Milleks küll need arenguvestlused?
Arenguvestluste mõttetusest ja mõttekusest on kirjutatud palju. Mõlemal osapoolel on oma seisukoha põhjenduseks alati piisavalt argumente. Seekord lugu elust enesest.
Kas koolitusplaanid tehtud?
Oma töötajate koolitamisega seonduvalt võib esitada 2 küsimust: „Mis juhtub, kui meie hästi koolitatud inimesed lahkuvad?“ ning „Aga mis juhtub siis, kui me töötame koolitamata inimestega?“
Kas konkurendi töötaja üle ostmine on hea otsus?
Päris palju tellitakse meilt sihtotsingut – et me teeksime pakkumise tugevale tegijale, veel parem, kui antud valdkonnas kõrgelt hinnatud inimesele. Selles peituvad siiski ka teatud ohud.
Mis motiveerib erineva põlvkonna inimesi?
Päris riskantne on teha üldistusi põlvkondade vaates. Olen olnud kindlalt seda meelt, et isiksuslikud erinevused on suuremad kui põlvkondade ja rahvuste vahelised erinevused. Kuulates Maaja Vadi esinemist Tripodi 20. sünnipäeva konverentsil, mille teema oli „Töö ja karjäär tulevikus“, saan nõustuda – on teatud trendid, millega tööandjad peavad arvestama.
Töötaja soovib lahkuda, kas veenda teda jääma?
Töötajad tulevad ja lähevad – see on iga juhi argipäev. Mõnede tulek ettevõttesse toob kaasa uued mõtted, värskuse ja energia. Mõnega kaasnevad probleemid, raskused
ja pinged. Nagu elus ikka inimestega. Kui aga töötaja esitab lahkumisavalduse, on juhi mõte uue värbamise ja juba väljakujunenud harjumus selle töötajaga koostööd teha niivõrd hirmutav, et tekib tahtmine talle pakkuda kõike, mida ta soovib…
Juhi 30 minuti vestlus
Personaliotsing pakub ikka toredaid kohtumisi ja 2 tunnise tööintervjuu ajal saan sageli ka ise targemaks. Selle teema sain kandidaadilt, kui küsisin tema kogemuse kohta – kuidas hoida pidevas ajasurves töötades suhtlemist oma alluvatega piisavana, et olulised probleemid ja võimalused ei jääks märkamata.