fbpx
Tammiste Personalibüroo - värbamine, koolitus

Mentorlus ja juhendamine

Koolitus on sobiv organisatsioonidele, kes soovivad oma ettevõttes luua või arendada mentorlust ja juhendamist ning mentoreid ja juhendajaid selleks vastutusrikkaks rolliks põhjalikult ette valmistada.

EESMÄRK

Koolituse eesmärgiks on anda kogenud töötajatele teadmisi mentori ja juhendaja rolli täitmiseks ning arendada nende suhtlemisoskusi õpitud teadmiste rakendamiseks.

KOOLITUSE TEEMAD JA ÕPIVÄLJUND

  • Isiksuse struktuuri mõistmine ja arvestamine mentor protsessis – mina-kaitse ja selle ületamine, võimed, isiksuseomadused, vajadused ja motivatsioon, väärtused, käitumine – terviklik ülevaade annab oskuse sellega mentorprotsessis arvestada. Õnnestunud mentor suhtes sobivad mentor ja mentee omavahel. Mentor oskab valida menteele sobiva suhtlemisviisi. See tähendab eneseteadlikkust ja oskust mõista mentee isikuomadusi;

  • Mentori ja mentee rollid – vastutuse ja koostöö põhimõtted;

  • Milline erinevus on juhendamisel ja mentorlusel – millal ja mida kasutada;
    Suhtlemisoskuste arendamine – suhtlusprotsessi dünaamika ja erinevate suhtlemis etappide mõistmine, oskus end selgelt väljendada ja menteed kuulata nii, et suhtlusprotsessi kaudu suureneb mentee eneseteadlikkus, analüüsioskus ja valmisolek mentori kogemusi analüüsides enda jaoks parimad käitumisviisid leida. Erinevate harjutuste kaudu õpitakse looma usaldussuhtel põhinevat kontakti, menteed kuulama ja avama;

  • Mentor protsessi mõistmine ja juhtimine – kohtumiste planeerimine, eesmärkide püstitamine ja tegevuste planeerimine;

  • Mentor protsessis kasutatavad tehnikad – S.M.A.R.T. põhimõte, GROW mudel, ajajoon, tasakaaluratas, motiveeriv kuulamine, väärtussõnade kasutamine jne.

SIHTGRUPP

Kogenud töötajad, kes soovivad end mentori/juhendaja rollis kindlamalt tunda. Grupi optimaalne suurus 8–14 osalejat.

Kõigile koolitustel osalejatele põhjalikud õppematerjalid ja tunnistused.

MEETOD

Soovitame koolitust 2+1 õppepäevadena, mis toimuvad interaktiivse õppena – lühikesed teooria tutvustused vahelduvad praktiliste harjutuste ja grupi aruteludena. Kahe koolitustsükli vahepealsel ajal kohtub iga osaleja oma menteega ja teeb koostöö kokkuleppe. 

Koolitaja

Sirje Tammiste, kes on olnud oma ettevõttes kõikide uute töötajate juhendaja ja mentor. See on pannud juhendamise ja mentorluse teemat sügavuti uurima. Koolitusel liidab Sirje oma praktilised kogemused, psühholoogia alased teadmised, suhtlemistreeneri ning coachi kutseoskused kokku üheks tervikuks.  

Küsi pakkumist või helista +372 5698 8100

Mentorlus ja juhendamine koolituse tagasiside

Uudiskiri

Jagame oma uudiskirjas personalitöö-, juhtimis- ja suhtlemisalaseid kogemusi ja mõtteid. Igas uudiskirjas anname infot ka tööpakkumiste ja koolituste kohta.

Kinnitame, et kaitseme uudiskirjaga liitunute isikuandmeid ega levita neid kolmandatele osapooltele.